پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93806  | تاریخ خبر : 1397/08/15  | ساعت : 23:47

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در دیدار با سفیر جمهوری فدرال آلمان/

نجفي: به شرايط سخت تحريم عادت داريم، دولت آلمان كنارمان باشد


نصر: مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: در دنيا كشورهاي زياده خواه (مانند آمريكا) وجود دارد، اما ما عادت داريم كه در شرايط سخت كار كنيم و از دولت آلمان انتظار داريم كه در كنارمان باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، صادق نجفی در دیدار با سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران با بيان برخي آمار و عملكرد سازمان متبوع خود، اظهار داشت:  بیس از ۹۰ درصد از صنایع کشور  SME ها هستند و انتظار داریم در این مقطع دولت آلمان این صنایع را حمایت کند.

وي با اعلام اينكه وزیر جدید صمت بر اهمیت آموزش و استفاده از تکنولوژی روز دنیا تاکید دارند، تصريح كرد: خواهان تداوم همکاری‌های آموزشی با آلمان هستیم و برگزاري دوره های giz برای صاحبان صنایع کوچک و متوسط کشور  بسیار تاثیرگذار بود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به سابقه همكاري خود با آلماني‌ها در دوران تصدي مسئوليت شهرداري تبريز، گفت: در زمينه خواهرخواندگي هامبورگ با تبريز و برقراري پروازهاي هامبورگ – تبريز سفراي آلمان نهايت همكاري را با ما داشتند.

وی با تاكيد بر جايگاه SME ها در اقتصاد دو كشور، اضافه كرد: انتظار داريم تا در سفارت كسي را تعيين كنيد كه در خصوص SME ها با ما همكاري جدي داشته باشد.

نجفي در ادامه خواستار توجه ويژه به كم شدن زمان صدور ويزا براي حضور شركت‌هاي SME ايران در نمايشگاه‌هاي آلمان و يا شركت آن‌ها در دوره هاي آموزشي كوتاه مدت اين كشور شد و گفت: سفير آلمان در سفرهاي استاني خود در كشور ما از واحدهاي توليدي كوچك و متوسط مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي بازديد به عمل آورد.

وي همچنين يادآور شد: انتظار داريم تا شركتهاي آلماني در نمايشگاه SME هاي ما كه سال آينده برگزار مي‌شود جهت برقراري ارتباط بيبشتر شركت كنند.

معاون وزير صمت در ادامه با بيان اينكه بايد واقعيت‌هاي ايران در حوزه صنايع كوچك و متوسط به كشورهاي اروپايي منتقل شود، تصريح كرد: در دنيا كشورهاي زياده خواه (مانند آمريكا) وجود دارد، اما ما عادت داريم كه در شرايط سخت كار كنيم و از دولت آلمان انتظار داريم كه در كنارمان باشد.

نجفي در بخش ديگري از سخنان خود با تأكيد بر لزوم مهيا كردن بسترهاي لازم براي حضور الماني در ايران، تصريح كرد: البته كه اقتصاد دستوري نيست و ما بايد بستر لازم را براي حضور آلماني در ايران فراهم آوريم و اگر بخش خصوصي دو كشور به هم نزديك شود، اين بستر فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است