پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93784  | تاریخ خبر : 1397/08/15  | ساعت : 16:48

استاندار آذربایجان شرقی:

کشت زعفران گلخانه ای ارزش افزوده و اشتغال به دنبال دارد


نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: کشت زعفران و گل محمدی گلخانه ای ارزش افزوده و اشتغال به دنبال دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مجید خدابخش روز سه شنبه در بازدید از واحد گلخانه ای کشت زعفران در سردرود تبریز اظهار داشت: زعفران باید به روش گلخانه ای توسعه یابد و تسهیلات مورد نیاز برای کشت این محصولات ارائه شود چون ایجاد شغل، درآمد مناسب و کاهش مصرف آب در کشاورزی را موجب می شود.

وی همچنین با اشاره به فواید کشت 2 محصول زعفران و گل محمدی در آذربایجان شرقی گفت: می توان از اسانس زعفران و گل محمدی در حوزه عطر و ادکلن استفاده کرد که این فرآورده ها نیز ارزش افزوده بسیار بالایی ایجاد می کنند.

خدابخش با اشاره به اینکه 50 رشته دانشگاهی مرتبط با همین موضوع وجود دارد گفت: ایجاد کارخانه عطر و ادکلن موجب اشتغال بسیاری از جوانان استان شده و همچنین کارخانجات شیشه استان نیز می توانند با تولید شیشه های ادکلن تنوع، درآمد و اشتغال خود را افزایش دهند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: برای کشت و تولید زعفران می توان از وام ارزان قیمت 6 درصد روستایی نیز استفاده کرد.

وی همچنین با تاکید بر مدیریت مصرف آب در کشاورزی و رعایت الگوی کشت بیان کرد: در حوزه های مختلف به خصوص کشاورزی باید نسبت به مصرف آب توجه شود که در کشت زعفران این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: الگوی کشت متناسب برای احیا دریاچه ارومیه باید مورد توجه جدی متولیان و کشاورزان قرار گیرد و نباید محصولات کشاورزی با نیاز آبی بالا را کشت کنند.

وی همچنین یادآور شد: بسته بندی محصولات و تولیدات مختلف کشاورزی نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد زیرا برای افزایش بازار فروش محصولات تاثیر بسزایی دارد.

شهرستان مرند قطب تولید زعفران در آذربایجان شرقی است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است