پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93783  | تاریخ خبر : 1397/08/15  | ساعت : 16:41

در راستای اجرای تعهدات وزارت نفت در خصوص کاهش آلایندگی زیست محیطی

توزیع نفت گاز با استاندارد یورو5 دراستانهای شمالغرب کشور


نصر: در راستای اجرای تعهدات وزارت نفت در خصوص کاهش آلایندگی زیست محیطی فرآورده نفت گازبا استاندارد یورو5 از مهر ماه 1397 در گستره عملیاتی شمالغرب کشور توزیع می گردد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، ابوالفضل روح اللهی مدیر منطقه با اشاره به توزیع فرآورده نفت گاز یورو5 در جایگاههای استانهای شمالغرب کشورگفت: این فرآورده از مهرماه 1397 روزانه حدود یک میلیون و هفتصد هزار لیتر و از آبان ماه سالجاری بیش ازسه میلیون لیتر در شرکت پالایش نفت تبریزتولید ودر گستره عملیاتی شمالغرب کشورتوزیع می گردد. وی درادامه افزود: نفت گاز یورو5 با هدف کاهش آلایندگی زیست محیطی، علاوه برجایگاههای عرضه مواد نفتی استان آذربایجان شرقی در جایگاههای مستقر در محورهای مواصلاتی استانهای اردبیل، زنجان، آذربایجان غربی، گیلان و کردستان نیزعرضه می گردد.

مدیر منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش توزیع نفت گاز یورو5 از آبان ماه سالجاری به میزان سه میلیون لیتر در روز، یاد آورشد در راستای عمل به تعهدات وزارت نفت در کاهش آلایندگی سوخت های فسیلی، این مهم گام ارزشمند دیگری در جهت بهبود وضعیت زیست محیطی استانهای شمالغرب کشوربه ویژه کلانشهر تبریز می باشد.

ابوالفضل روح اللهی همچنین از کاهش 97 درصدی مصرف نفتکوره در شش ماهه اول سال97 دراستان خبر داد و گفت: با توجه به توقف استفاده از نفتکوره در نیروگاههای استان و بهره مندی از گاز طبیعی در این واحد ها و سایر مصرف کنندگان عمده، شاهد کاهش چشمگیرآلایندگی زیست محیطی در استان می باشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است