پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93773  | تاریخ خبر : 1397/08/15  | ساعت : 14:10

همزمان با اختتامیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی :

معرفی نوآوران جشنواره رینوتکس در مراسم اختتامیه این نمایشگاه /طرح ظرف كشت سلولي هوشمند پاسخگو برنده تندیس طلایی + اسامی برگزیدگان


نصر: در مراسم اختتامیه ششمین نمایشگاه نواوری و فناوری ربع رشیدی اسامی برندگانی که در جشنواره این نمایشگاه در سه بخش ایده فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری، فروش محصولات دانش بنیان و نیازمندی های فناورانه از طریق سامانه نرم افزاری تحت وب ثبت نام کرده بودند، مشخص شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر، باتوجه به رویکرد و هدف جشنواره که "توسعه و تجاری سازی فناوری" است، ارزیابی و داوری طرح ها نیز بر این اساس صورت گرفت ودر 3 مرحله انجام پذیرفت.

در مرحله نخست، ارزیابی بر اساس شاخص ها و  مولفه های، "علمی، فنی" و "اجرائی، اقتصادی" و بر مبنای اطلاعات درج شده از سوی صاحب طرح در سامانه صورت پذیرفته است و در این مرحله تیمی متشکل از 120 داور از استان آذربایجان شرقی و 13 استان دیگر طرح ها را از طریق سامانه مورد ارزیابی قرار داده اند.

بر اساس مصوبات هسته سیاست گذاری کمیته فنی، ارزیابی و نظارت، در این مرحله هر طرح حداقل توسط 3 داور در حوزه علمی و فنی و2 داور در حوزه اجرایی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

 با اتمام کار ارزیابی از بین 364 طرح ارزیابی شده، تعداد 120 طرح بعنوان منتخبین مرحله نخست جهت رقابت حضوری به مرحله دوم ارزیابی راه پیدا کرده اند.

فاز دوم ارزیابی نیز با حضور صاحبان طرح های منتخب بخش نخست و تیم 45 نفره داوری در قالب 14 حوزه فناوری برگزار گردید، در این مرحله فرصت لازم برای صاحبان طرح فراهم گردید تا در حضور داوران از طرح خود دفاع کنند.

در مرحله نهایی تعداد 10 طرح برتر که بالاترین امتیازات را از مراحل قبلی کسب کرده اند، در نمایشگاه مورد رصد تیم منتخب داوری قرار گرفته و کیفیت و وضعیت حضور این طرح ها ارزیابی گردید.   

این گزارش حاکی است، طبق نظرات داوری و ارزیابی های انجام گرفته، لوح تقدیر با تقدیم 10 میلیون ریال جایزه نقدی به رتبه های دهم، نهم و هشتم اهداء گردید، رتبه دهم جشنواره مهدی رجبیون به خاطر ارائه طرح طراحی و ساخت انکوباتور هوشمند نوزاد از آذربایجان شرقی، رتبه نهم جشنواره کامبیز جلایریان به خاطر ارائه طرح شبیه ساز رانندگی خودرو از استان البرز و  رتبه هشتم جشنواره شرکت سلامت گستران آرایان به خاطر ارائه طرح تولید شیرینیجات رژیمی و فراسودمند از استان اصفهان بود.

 تقدیر با  20 میلیون ریال جایزه نقدی به رتبه هفتم جشنواره شرکت خدمات انرژی یلدای سهند به خاطر ارائه طرح  طراحی و ساخت توربین بادی محورعمودی با قابلیت پره های هوشمند با توان اسمی 30کیلووات از استان البرز،رتبه ششم جشنواره جناب آقای قادر علیپور به خاطر ارائه طرح‌ بازیافت تمام نخاله های ساختمانی و عمرانی از استان اردبیل، رتبه پنجم جشنواره شرکت امن گستر راسا مهر به خاطر ارائه طرح روشنایی LED برای شهر هوشمند و فضا های عمومی با پوشش نانواز استان اردبیل تقدیم شد.

لوح تقدیر به مبلغ 30 میلیون ریال  به رتبه چهارم جشنواره شرکت ژاو کیمیا به خاطر ارائه طرح ماده ضد چسبندگی جهت مصرف در آسیاب پلی بوتا دی ان (PL505) از آذربایجان شرقی اهدا شد.

این گزارش حاکی است، تقدیر به همراه تندیس برنزی جشنواره، با تقدیم یک فقره چک به مبلغ 100 میلیون ریال  به شرکت ياران ساختار آذر به خاطر ارائه طرح نخ نانو کامپوزیت تخريب پذیر از  آذربایجان شرقی اهدا شد.

همچنین لوح تقدیر به همراه تندیس نقره ای جشنواره، با تقدیم یک فقره چک به مبلغ 125 میلیون  به شرکت مارال روبات صنعت به خاطر ارائه طرح دستگاه مونتاژ بردهای SMD از  آذربایجان غربی تعلق یافت.

برنده تندیس طلایی جشنواره، با تقدیم یک فقره چک به مبلغ 150 میلیون ریال  به  شرکت زيست فناوري رازي پارس آذر به خاطر ارائه طرح ظرف كشت سلولي هوشمند پاسخگو به دما از آذربایجان شرقی وهمچنین جایزه  بانوی فناور سهیلا صمدپورهندواری به خاطر ارائه طرح بسته بندی فعال مواد غذایی از آذربایجان شرقی بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است