پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93725  | تاریخ خبر : 1397/08/14  | ساعت : 14:56

رئیس مرکز مطالعاتی استراتژی آسیایی ترکیه تاکید کرد/

لزوم حفظ اقتصاد و رابطه ایران و ترکیه بر اساس علم و تکنولوژی


نصر: رئیس مرکز مطالعاتی استراتژی آسیایی ترکیه، گفت: اقتصاد و روابط بین المللی ایران ترکیه باید بر اساس علم و تکنولوژی باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "سلیمان شان‌سوی" رئیس مرکز مطالعاتی استراتژی آسیایی ترکیه صبح امروز در چهارمین نشست مجمع همکاری‌های بین بخشی ایران و ترکیه با اشاره به برگزاری اولین دوره مجمع همکاری‌های بین بخشی در شهر وان، گفت: گسترش اقتصادی بین دو کشور بسیار مهم بوده و ما امروز شاهد برگزاری چهارمین دوره از این نشست در تبریز هستیم که البته هر سال با قدرت بیشتر و با احصای مشکلات و مرتع سازی آن ها برگزار می‌شود.

شان سوی با تاکید به اینکه اقتصاد متکی به علم برای تمامی جوامع به خصوص ایران و ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: دو کشور ایران و ترکیه برای حفظ اقتصاد و رابطه باید با علم و تکنولوژی هم سو بوده و اهداف خود را بر آن متکی سازند.

رئیس مرکز مطالعاتی استراتژی آسیایی ترکیه با بیان اینکه بنگاه های اقتصادی بزرگ دنیا متکی به علم و فناوری نوین بوده و رویه خود را سال هاست از وابستگی به نفت دور ساخته اند، ادامه داد: اقتصاد متکی به علم یک وزنه بسیار بزرگ است به طوریکه بزرگترین بنگاه های اقتصادی دنیا رویه خود را از اتکا به نفت دور ساخته و به تکنولوژی علم و فناوری نوین متکی شده اند.

وی افزود: البته دو کشور ایران و ترکیه در تجارت و افزایش تکنولوژی کارهای بزرگی انجام داده و تجارب زیادی در این خصوص دارند.

شان‌سوی خاطرنشان کرد: اهمیت دو کشور ایران و ترکیه و عملکرد هر دو کشور برای گسترش رفاه و امکانات در سال‌های اخیر و خنثی‌سازی فتنه و اتفاقات در دنیای اسلامی با مقاومت و ایستادگی و حمایت هر دو کشور از کشورهای مورد هدف یکی دیگر از مصادیق همکاری و تعامل بین دو کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است