پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93715  | تاریخ خبر : 1397/08/14  | ساعت : 11:46

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور در گفتگو با «نصر» خبر داد؛

نشست هیات های بلندپایه ایران و ترکیه در تبریز/ "بیانیه تبریز" فصل جدیدی در روابط همه جانبه ایران و ترکیه خواهد گشود


نصر: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور گفت: چهارمین نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران و ترکیه در تبریز از اهمیت بسیار زیادی برای توسعه مناسبات دو کشور دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "اسماعیل بابایی راغب" با تاکید بر این موضوع، به خبرنگار «نصر» گفت: چهارمین نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران و ترکیه به ابتکار وزارت امور خارجه در تبریز برگزار می شود و هم اکنون پنل های تخصصی این نشست در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز در حال برگزاری است.

وی افزود: این مجمع با حضور هیات های سیاسی و اقتصادی بلندپایه از سوی هر دو کشور در تبریز در حال برگزاری است و معاون اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این نشست جهت انجام هماهنگی های لازم حضور دارد.

بابایی راغب ادامه داد: ما بیش از پیش آماده ایم که در تمامی سطوح و بخش های اقتصادی دو کشور ایفای نقش کنیم و تبریز به عنوان هاب اقتصادی منطقه نقش بسیار تاثیرگذاری در توسعه مناسبات دو کشور دارد.

وی گفت: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور تلاش کرده است تا با برگزاری این مجمع در تبریز نقش مهمی در توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور ایفا کند.

بابایی راغب با بیان این در این مجمع شخصیت های علمی و دانشگاهی برجسته ای از سوی دو کشور حضور یافته اند، گفت: دو وزیر اقتصادی دولت ترکیه هم در این نشست حضور دارد.

وی در ادامه افزود: برگزاری این نشست مهم در تبریز نشان می دهد گفتگوها با ترکیه و بسط مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ما مهم است.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور خاطرنشان کرد: چهارمین نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران و ترکیه در تبریز اثربخشی مهمی در توسعه بیش از پیش مناسبات دو کشور و رسیدن به تراز تجاری 30 میلیارد دلاری توافق شده طرفین در نشست سران ایران و ترکیه دارد.

بابایی راغب گفت: در این نشست سطوح میانی تصمیم گیر دو کشور حضور دارند که نتیجه این نشست و "بیانیه تبریز" در تصمیم گیری های کلان دو کشور مورد استناد قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه بر گسترش صنعت توریسم بین دو کشور تاکید کرد و گفت: در این نشست بر گسترش صنعت توریسم بین دو کشور تاکید شد و با توجه به رویداد تبریز 2018 توافق شد گردشگران ترکیه ای نیز با ایجاد زمینه های لازم به تبریز سفر کنند.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور در پایان گفت: چهارمین نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران و ترکیه در تبریز در تاریخ روابط بین الملل تبریز ماندگار خواهد بود و امیدوارم تصمیمات خوبی در این نشست مشترک دو کشور در تبریز گرفته شود و بیانیه تبریز فصل جدیدی در روابط همه جانبه دو کشور دوست ایران و ترکیه بگشاید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است