پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93632  | تاریخ خبر : 1397/08/12  | ساعت : 17:20

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی:

پایان بنگاهداری بانک ها چگونه ممکن می شود؟/دولت بدهی به بانک‌ها را تسویه نمی‌کند


نصر: عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بدهی دولت به بانک‌ها را یکی از علل تداوم بنگاهداری بانک‌ها عنوان کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، معصومه آقاپورعلیشاهی درباره تداوم بنگاهداری بانک‌ها اظهار داشت: عوامل داخلی و خارجی در بنگاهداری بانک‌ها نقش دارند که می‌توان به سرمایه‌های منجمد بانک‌ها که در اثر عدم تسویه وام‌های مشتریان ایجاد شده اشاره کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: عواملی مانند مدیریت ضعیف، وجود شرکت‌های اقماری بانک‌ها و فساد سیستمی که در برخی از بانک‌ها وجود دارد در موضوع  تداوم بنگاهداری بانک‌ها  موثر بوده است.

نقش بدهی دولت به سیستم بانکی در تداوم بنگاهداری بانک‌ها

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بدهی دولت به سیستم بانکی که در حدود سال 91 به اوج رسیده این در حالی است که بانک‌ها مجبورند بدهی خود را به مشتریان پرداخت کنند اما دولت بدهی به بانک‌ها را تسویه نمی‌کند.

آقاپور، با انتقاد از وجود انگیزه برای سفته‌بازی در بازاری مانند ارز، تصریح کرد: باید توجه کرد گاهی بانک‌ها مجبور به بنگاه‌داری می‌شوند.

شرایط خروج بانک‌ها از بنگاهداری چگونه فراهم می‌شود؟

وی تصریح کرد: با پرداخت بدهی دولت به سیستم بانکی و تعیین تکلیف سرمایه‌های منجمد بانکی شرایط برای خروج بانک‌ها از بنگاهداری فراهم می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رفع مشکلات کسب و کار برای فراهم کردن شرایط تسویه بدهی تولیدکنندگان با بانک‌ها نیز در راستای خروج بانک‌ها از فعالیت بنگاه‌داری بوده و باید به انجام این مهم توجه شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است