پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93540  | تاریخ خبر : 1397/08/10  | ساعت : 10:27

مجموعه دار تبریزی:

استاندار آذربایجان شرقی از راه اندازی موزه های خصوصی استقبال کرد


نصر: مجموعه دار تبریزی گفت: استاندار آذربایجان شرقی از راه اندازی موزه های خصوصی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی استقبال کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، رضا سرابی اقدم، با اشاره به بازدید دیروز مجید خدابخش از گالری خصوصی مربوط به اشیای تاریخی وی افزود: با توجه به وجود مجموعه های تاریخی از وسایل روشنایی مانند فانوس و پی سوز، اسناد و قباله ها و سلاح های قدیمی در گالری بنده، استاندار راه اندازی و تجهیز این موزه ها را نیازمند همکاری نهادهای مختلف اعلام کرد.

وی اظهار داشت: استاندار اعلام کرد راه اندازی موزه های فانوس، سلاح های قدیمی و سایر موزه های خصوصی می تواند تبریز را به قطب مهم موزه های تاریخی و گردشگری کشور تبدیل کند.

مجموعه دار تبریزی با اشاره به شوق و اشتیاق استاندار به شنیدن توضیحات مربوط به اشیای تاریخی موجود در گالری خصوصی بنده، یادآوری کرد: استاندار پیشنهاد دادند تا گالری خود را به موزه های مختلف آثار تاریخی تبدیل کنم که اعلام کردم فضای این مکان محدود بوده و امکان ارایه خدمات مناسب به گردشگران وجود ندارد.
سرابی اقدم با بیان اینکه 45 سال برای جمع آوری وسایل و اشیای قدیمی وقت صرف کرده ام، ادامه داد: مجموعه من به مدنیت و گذشته تاریخی کشور و تبریز مربوط است و در هیچ مجموعه ای چنین اشیایی وجود ندارد.

وی گفت: برای خرید و جمع آوری تک تک این اشیا و کاربرد آن ها مطالعه و وقت گذاشته و هزینه زیادی پرداخت کرده ام.

مجموعه دار تبریزی اظهار داشت: در مجموعه من انواع وسایل روشنایی قدیمی وجود دارد که در خاورمیانه منحصر به فرد است.

سرابی اقدم ادامه داد: در این مجموعه یک صفحه طلاکوب از نسخه قدیمی قرآن وجود دارد که از یک صفحه نسخه قدیمی قرآن موجود در موزه لندن از قدمت بیشتری برخوردار است.
وی یادآوری کرد: همچنین در مجموعه بنده انواع سلاح های قدیمی موجود است که عمده آن ها بعد از جنگ چالدران در تبریز ساخته شده است.

سرابی اقدم با بیان اینکه اشیای تاریخی مجموعه خود را از داخل و خارج کشور خریداری کرده ام، افزود: مجموعه داران تبریزی نیاز به حمایت و کمک دولت و نهادهای مختلف دارند تا نقش خود را در جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی ایفا کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (1)

متاسفانه هر کدام از مدیران وقت رفتن یک بازدیدی از موزه آقای سرابی می کنند.
11:18:46 1397/08/10
متاسفانه
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است