پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93330  | تاریخ خبر : 1397/08/05  | ساعت : 15:34

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

برگزاری دومین جشنواره فیلم تبریز گامی در راستای اعتلای سینمای استان است


نصر: معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برگزاری دومین جشنواره فیلم تبریز یکی دیگر از تلاش‎ها و افتخارات سینمای استان طی سال‎های اخیر است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، علی محرمی در آیین رونمایی از فراخوان دومین جشنواره فیلم تبریز که طی برنامه‎های جنبی شانزدهمین نمایشگاه بین‎المللی تبریز برگزار شد، مطلب اظهار داشت: امروز همزمان با بزرگترین اتفاق فرهنگی شهر، شاهد رونمایی از فراخوان دومین جشنواره فیلم تبریز هستیم که امیدوارم این رویداد مهم گامی بزرگ در راستای اعتلای هر چه بیشتر سینمای استان باشد.

محرمی افزود: سینمای استان در سال‎های شاهد دو اتفاق بزرگ بوده که یکی موفقیت‎هایی است که هنرمندان عرصه فبلم و سینمای ما طی دو سال گذشته کسب کرده‎اند و دیگری امکانات و زیر ساخت‎هایی که از سال 94 در حوزه سینمای استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه از سال 95 تا امروز نقطه عطفی برای سینمای استان آغاز شده، تصریح کرد: این شامل تولید فیلم و درخشش فیلمسازان استان در سطح ملی و بین المللی و همچنین بحث آماده‎سازی و بهره‎برداری از زیرساخت های سینمایی است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: سینماهایی که در استان افتتاح شده نقطه عطفی در عرصه فیلم و سینمای ما بوده است.

محرمی افزود: در زمانی که هر روز خبرهایی از بسته شدن سالن‎های سینما از نقاط مختلف کشور به گوش می‎رسید، خوشبختانه در استان ما این روند معکوس بوده و احداث سینماها رو به رشد بود. به طوری که در اردیبهشت 94 همزمان با نخستین سفر دولت تدبیر و امید به استان ، شاهد افتتاح 7 سینما در استان بودیم.

وی ادامه داد: اسفندماه سال گذشته نیز همزمان 10 سالن سینما در استان افتتاح شد. اخیرا نیز در برنامه‎ای به مناسبت روز ملی سینما، سینمای جدیدی به مجموعه سینماهای استان اضافه شد که بالغ بر چهار هزارو 500 صندلی با افتتاح این 17 سالن سینما طی سه سال گذشته به مجموعه سینماهای استان افزوده شده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی حضور بخش خصوصی در این امر را بسیار افتخار آمیز دانسته و گفت: هم اکنون نهضت سالن سازی در عرصه سینمای استان آغاز شده است و این روند هم مجتمع‎های تجاری و هم مجموعه‎های بخش خصوصی نیز وارد کار شده اند.

محرمی با اشاره به افتخارآفرینی سینماگران استان طی سال‎های اخیر، اظهار داشت: سال 95 فیلم ائو به جشنواره‎های مهم راه یافت و سپس فیلم حیوان که به جشنواره‎های بین المللی راه یافته و موفقیت‎هایی کسب کرد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت، توانمندی ، قابلیت و پتانسیلی که در عرصه فیلم داریم خیلی بیش از  اینها است، گفت: وجود چهار تشکلی که به صورت تخصصی در این عرصه فعالیت می کنند اعم از انجمن سینماگران، انجمن انیمیشن،خانه مستند آذربایجان و تبریز و انجمن سینمای جوان نشان از ظرفیت و توانمندی فیلم و سینمای استان است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: برگزاری همزمان جشنواره فجر در تبریز، تجلیل از مستند سازان آذربایجان در سینما حقیقت، برگزاری نخستین دوره جشنواره فیلم تبریز و... از دیگر افتخارات سینمای استان در سال‎های بوده است.

محرمی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‎ترین برنامه های دولت در عرصه فرهنگ و هنر ، واگذاری امور به خود فعالین و اهالی فرهنگی و همچنین آماده سازی زیرساخت‎های فرهنگی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است