پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93134  | تاریخ خبر : 1397/08/01  | ساعت : 15:05

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

مطالب منتشره مبنی بر احتمال تخریب خانه های منطقه بازارچه سرخاب صحت ندارد


نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از عدم صحت مطالب منتشره در فضای مجازی مبنی بر تخریب خانه های منطقه بازارچه سرخاب خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "مرتضی آبدار" در بازدید از منطقه بازارچه سرخاب، پیرامون حواشی مطرح شده مبنی بر احتمال تخریب محدوده تاریخی این بازارچه در فضای مجازی، گفت: مطالب منتشر شده در فضای مجازی در خصوص احتمال تخریب خانه های تاریخی محدوده مذکور در راستای پروژه مسیر گشایی کذب و دور از واقعیت است.

آبدار افزود: طرح پروژه مسیرگشایی محدوده بازارچه سرخاب در سال ۸۷ به تصویب رسیده بود که پس از ثبت جهانی بازار تبریز در سال ۸۹ و مغایرت این طرح با ضوابط و شرایط مربوط به ثبت جهانی آن به طور کامل متوقف و این مطلب طی مکاتبات متعدد به شهرداری ابلاغ و پروژه از همان زمان متوقف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با تاکید به اینکه تصاویر خانه های منتشر شده در فضای مجازی در مسیر مذکور قرار ندارند، ادامه داد: تصاویر منتشر شده خبر از احتمال تخریب خانه های تاریخی در مسیر بازارچه می دهند که در این راستا لازم به ذکر است، خانه های مذکور نه تنها در این مسیر قرار ندارند بلکه کاربری شخصی و بعضا اداری داشته و از محدوده ذکر شده فاصله دارند، ضمن اینکه این پروژه از چندین سال قبل کاملا متوقف شده است و هیچ خطری خانه های تاریخی موجود را تهدید نمی کند.

آبدار با اشاره به اینکه هیچ کدام از خانه های تملک و تخریب شده مربوط به حال حاضر نبوده و به چند سال قبل بر می گردد گفت: در این بازدید که به همراه سرپرست معاونت میراث فرهنگی، رییس پایگاه جهانی بازار تبریز و رئیس اداره شهرستان تبریز انجام شد برای رفع ابهام ایجاد شده، مقرر گردید تابلو پروژه یاد شده که در سال های گذشته در پیرامون مسیر نصب شده بود، حذف شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است