پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93121  | تاریخ خبر : 1397/08/01  | ساعت : 13:20

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:

همایش تئاتر مردمی اربعین گفتمان فرهنگی و اجتماعی در ابعاد جهانی است


نصر: مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در مورد موضوعات مورد نظر مرکز در برپایی سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین با عنوان « روایت راهیان» گفت: همایش تئاتر مردمی اربعین گفتمان فرهنگی و اجتماعی در ابعاد جهانی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، کوروش زارعی، اظهار داشت: روایت‌ها و داستان‌های تاریخی و معاصر در رابطه با پیاده‌روی اربعین، وقایع تاریخی مربوط به محرم‌الحرام ۶۱ هجری، شخصیت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، قیام عاشورا و مدافعان حرم و فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی موضوعات مورد نظر ما برای آثار انتخاب شده در این دوره است.

همچنین قالب‌های اجرایی باید موکبی یا همان مسجدی، خیابانی، تعزیه، نقالی، پرده‌خوانی و مقتل‌خوانی باشد.

این هنرمند تئاتر کشور ادامه داد: همایش تئاتر مردمی اربعین گفتمان فرهنگی و اجتماعی در ابعاد جهانی است؛ چرا که تعداد بسیاری از کشورهای جهان برای برگزاری این اجتماع عظیم مردمی در عراق و در مسیر پیاده‌روی حضور می‌یابند. پس ما باید از ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود همانند هنرهای نمایشی جهت افزایش تعامل هرچه بیشتر میان هنرمندان مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با زوار این رویداد مهم بهره ببریم.

وی ادامه داد: ما باید از این موقعیت اجتماعی مسلمانان در ایام اربعین برای بیان مفاهیم امروزی بشریت و رویدادهای پیرامون مسلمانان با توانایی‌های هنرهای نمایشی استفاده کنیم. به این ترتیب باید از ظرفیت‌های تئاتر و هنرهای نمایشی در راستای وحدت مذهبی میان مسلمانان بهره‌برداری کنیم.

گفتنی است، سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین «روایت راهیان» از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و با همکاری حوزه هنری خوزستان به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است