پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92933  | تاریخ خبر : 1397/07/28  | ساعت : 07:05

عبدالعلی زاده در تحریریه «نصر» تاکید کرد؛

روحانی نمی تواند دولت را اداره کند/ ارزش پول ملی ناموس کشور است


نصر: استاندار اسبق آذربایجان شرقی و وزیر مسکن دولت اصلاحات گفت: رئیس دولت را ناکارآمد دانست و تاکید کرد: روحانی نمی تواند دولت را اداره کند و بهتر است استعفاء بدهد و کشور را معطل نکند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "علی عبدالعلی زاده" با حضور در تحریریه پایگاه خبری-تحلیلی نصر، ضمن آشنایی با با تحریریه این رسانه، به سوالات خبرنگاران نصر پاسخ گفت.

وی بر لزوم آموزش مداوم مدیران دولتی تاکید کرد و گفت: یکی از آفت های جهان سوم این است که هر کسی مدیر می شود فکر می کند به آموزش نیازی ندارد، در حالی که آموزش های دوره ای باید برای مدیران برگزار شود تا بتوانند عملکرد و تصمیمات درستی داشته باشند.

روحانی نمی تواند دولت را اداره کند

عبدالعلی زاده در پاسخ به سوالی در خصوص ارزیابی عملکرد دولت دوازدهم، رئیس دولت را ناکارآمد دانست و تاکید کرد: روحانی نمی تواند دولت را اداره کند و بهتر است استعفاء بدهد و کشور را معطل نکند.

وی به تشکیل سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و افزود: نباید در برنامه ریزی ها از 60 سال پیش کپی برداری کرد، زمان این نوع برنامه ریزی ها گذشته است و علت اینکه دولت در کارهایش موفق نشد، همین بحث فقدان برنامه ریزی به روز است.

دولت روحانی ارزش پول ملی را به کم ترین میزان در تاریخ کشور رساند

استاندار اسبق آذربایجان شرقی به افزایش نقدینگی کشور به سه برابر در دولت روحانی اشاره کرد و گفت: در زمان جنگ مهندس موسوی به هیچ وجه حاضر نشد نقدینگی در کشور را برای تامین هزینه های جنگ افزایش دهد و می گفت ارزش پول ملی ناموس کشور است، اما دولت روحانی نقدینگی در کشور را سه برابر کرد و ارزش پول ملی را به کم ترین میزان در تاریخ کشور رساند.

عبدالعلی زاده ادامه داد: تورم یعنی پول اضافی در کشور وجود دارد و افزایش نقدینگی در کشور دزدی از جیب مردم است؛ من با این روند به آینده دولت خوشبین نیستم.

اصلاح طلبی را به عنوان یک امر به معروف و نهی از منکر می دانم

وی افزود: به عنوان یک اصلاح طلب می گویم نه به عنوان اصلاح طلب تشکیلاتی که بنده در هیچ یک از احزاب و گروه های اصلاح طلب عضویت ندارم، من اصلاح طلبی را به عنوان یک امر به معروف و نهی از منکر می دانم.

این فعال برجسته اصلاح طلبان تاکید کرد: اصلاح طلبان باید به مردم نشان دهند که برای رسیدن به دولت شعار ندادند و هدف آن ها از طرح مطالب گذشته دست یافتن به قدرت نبوده است.

عبدالعلی زاده اظهار داشت: دوران دولت خاتمی بهترین دوران اقتصادی کشور به گواه آمار بود و در 8 سال 16 درصد تورم کشور کاهش یافت چرا که خاتمی یک روز برای ریاست جمهوری در کاخ ریاست جمهوری نماند و خاتمی از قدرت به نفع مردم و کشور استفاده کرد.

خاتمی گزینه دیگری جز حمایت از روحانی نداشت

وی در پاسخ به سوالی در خصوص حمایت اصلاح طلبان و شخص سید محمد خاتمی در دوران انتخابات از حسن روحانی، گفت: آقای خاتمی به علت اینکه گزینه دیگری نداشت از روحانی حمایت کرد و حمایت از عارف منجر به تشتت آرا و شکست می شد.

وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات ادامه داد: اصلاح طلبان باید روشن کنند که همچنان در اندیشه اصلاح کشورند و اصلاح طلبی تفکری ضد حاکمیتی و صرفاً برای کسب قدرت نیست.

عبدالعلی زاده گفت: معتقدم تفکر اصلاح طلبی عمل به تکلیف شرعی امر به معروف و نهی از منکر برای بهبود شرایط زندگی مردم است.

وی در باره شکست دولت در اجرای سیاست های خصوصی سازی نیز گفت: باید ببینیم خصوصی سازی یعنی چه؟ ما هنوز از درون خصوصی سازی را قبول نکرده ایم به همین علت دولت نتوانسته است واگذاری درستی انجام دهد.

مردم چه گناهی دارند که باید هزینه اشتباهات دولت را بپردازند؟

عبدالعلی زاده به شدت از دخالت دولت در بازار ارز انتقاد کرد و گفت: چه کسی گفته دولت باید نرخ ارز را تعیین کند؟ آن روز که آقای جهانگیری گفت نرخ ارز 4200 تومان است و بقیه قاچاق محسوب می شود، دو دستی بر سرم زدم که جهانگیری چه کسی تو را فریب داد! تو می دانستی این درست نیست. همین نرخ 4 روز ثابت ماند؟

وی افزود: مردم و بخش خصوصی در بازار ارز چه گناهی دارند که باید هزینه اشتباهات دولت را بپردازند؟

نیروهای کارآمد انگیزه ندارند تا در دولت کار کنند

استاندار اسبق آذربایجان شرقی در خصوص اینکه در سال های گذشته افراد و مدیران کوچکی در مدیریت های بزرگ تبریز و استان نقش آفرینی کرده اند، گفت: نیروهای کارآمد انگیزه ندارند تا در دولت کار کنند. دولت خیلی کوچک شده است و قوای دیگر در کار دولت دخالت می کنند، نماینده در عزل و نصب های استاندار دخالت می کنند؛ در نتیجه عقلا و افراد کاردان از پذیرش مسئولیت دوری می کنند.

عبدالعلی زاده در خصوص اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان نیز گفت: قانون منع به کار گیری بازنشستگان قانون بی ربطی است، هیچ کشوری نمی آید قانونی تصویب کند که مدیران ارشد کشور را از ادامه خدمت منع کند. این مدیران 30 سال در کشور کار کرده اند، اشتباه کرده اند و تجربه کسب کرده اند و امروز باید از این تجارب که با هزینه مردم کسب شده استفاده شود.

وی در پایان گفت: این تصمیم عجیبی بود، مگر مشکلات کشور گیر چند صد مدیر ارشد بود که با کنار رفتن آن ها مشکلات کشور حل شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

بعد از انقلاب یک استاندار لایق و کارآمد در استان آذربایجانشرقی سرکار آمده آنهم آقای عبدل العلی زاده می باشد.
15:10:08 1397/08/07
تبریزی
  
شجاعت صحبت داره و حرف حق هم می زنه
08:28:38 1397/07/28
رضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است