پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92600  | تاریخ خبر : 1397/07/21  | ساعت : 22:58

در آستانه فصل تغییرات دولت؛

لزوم بازگشت دولت به آذربایجان


نصر: یکی از مولفه‌های مهم و اساسی در تحقق عدالت اجتماعی، سهیم بودن اقوام و مناطق مختلف ملت در قدرت سیاسی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر از فارس، تقسیم متوازن قدرت سیاسی میان اقشار و مناطق مختلف کشور ضمن مدنظر قرار دادن صلاحیت‌ها و توانایی‌ها، می‌تواند یکی از معیارها و محک‌های تحقق و ارتقاء مشارکت اجتماعی فراگیر در جامعه باشد.

آذربایجان و مناطق آذری زبان با پیشینه تاریخی اثرگذار همچنین استعدادها و توانایی‌های انسانی بالا،  قطع به یقین در سپهر سیاست ایران باید پیشتاز بوده همچنین نقش‌آفرینی درخوری داشته باشد.

یکی از نمادهای قدرت سیاسی و توزیع عادلانه آن، میزان حضور وزیر از هر منطقه و قوم در هیات دولت محسوب می‌شود‌. این نماد وقتی مهم‌تر می‌شود که بدانیم به دلیل تمرکزگرایی و نقش‌آفرینی وسیع دولت در کل کشور، وزراء دارای اختیارات و دایره عمل وسیع هستند. پس برای عمل سیاسی در سطح کلان، حضور وزرایی چند از آذربایجان در هیات دولت ضروری می‌کند چیزی که متاسفانه در دولت دوازدهم، محقق نشد و اندک وزرای آذربایجانی در دولت یازدهم نیز از قطار این دولت پیاده شدند.

اکنون که فصل تغییرات دولت فرار سیده انتظار از رئیس جمهور این است که با مدنظر قرار دادن اصل عدالت اجتماعی در توزیع قدرت سیاسی، بار دیگر دولت را به سمت آذربایجان بیاورد و از نیروهای متخصص و توانای این منطقه که خصوصاً در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و اقتصاد دارای سوابق اجرایی درخشان و تخصص هستند، استفاده کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

بازم که نوشتین آذری ربان
11:10:31 1397/07/28
صبا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است