پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92473  | تاریخ خبر : 1397/07/19  | ساعت : 07:30

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد:

رونمایی از طرح ملی آموزشی «بانوی آب»


نصر: طرح ملی آموزشی بانوی آب با محوریت زنان و مدیریت مصرف آب، با حضور مسئولان استانی و کشور در همایش بانوی آب در سالن پتروشیمی تبریز رونمایی شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان درهمایش رونمایی از طرح ملی آموزشی بانوی آب، افزود: هدف از اجرای این طرح، افزایش آگاهی بانوان در ارائه آموزش‌ها و مدیریت مصرف آب بوده که برای اولین بار توسط شرکت آب و فاضلاب استان اجرا شد.

علیرضا ایمانلو تامین آب در کشور را یکی از چالش‌های اساسی برای مسائل شرب و بهداشت دانست و اظهار کرد: با توجه به افزایش جمعیت و صنعتی شدن جوامع، نیاز به آب دو چندان برابر شده و از طرفی حجم آب دنیا حجم ثابتی بوده که در چرخه‌ی بسته‌ای می چرخد ولی این پراکندگی در کشورهای مختلف متفاوت است.

وی با اشاره به نقش موثر زنان در مدیریت مصرف آب، افزود: امیدوارم با آگاهی لازم و همکاری بانوان، کنترل مصرف و جایگاه آب به واقعی خود برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: کشور ما دارای اقلیمی خشک و نیمه خشک بوده که سالانه ۲۵۰ میلی متر بارندگی داشته است، میانگین سرانه مصرف هر فرد در شهرهای پر بارش ایران بین ۱۸۰۰ تا ۲۶۰۰ متر مکعب است.

وی افزود: میانگین متوسط مصرف آب در کشورهای خارجی، برای هر فرد ۱۱۰ لیتر در هر شبانه روز بوده ولی در کشور ما برای هرفرد بالای ۲۲۰ لیتر است، در حالی که ما طبق آموزه‌های دینی می‌توانستیم بهتر از هر کشور خارجی، در زمینه الگوی صحیح مصرف پیشرفت کنیم.

ایمانلو افزود: ۷۰ درصد منابع آب در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز است به اهمیت و کنترل مصرف و جایگاه آب توجه جدی داشته باشیم چرا که باید این سرمایه ملی را برای فرزندان این کشور حفظ کنیم.

وی ضمن قدردانی از فعالیت و همکاری ان جی او در زمینه کاهش و مدیریت مصرف آب، گفت: راه اندازی کمپین خانه تکانی و انجام برخی کارها از جمله اقدامات مثبت ان جی اوها است، معتقدم هرموقع که مردم در صحنه حضور پیدا کردند کار ما به سهولت و با موفقیت انجام شده است، انتظار داریم این همراهی بیش از گذشته شده و رنج مصرف استان به ازای هر فرد در شبانه روز به ۱۱۰ لیتر برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اشاره به انجام اقداماتی در بحث کنترل مصرف، افزود: با سپاه و بسیج آموزش و پرورش تفاهم نامه‌ای در راستای کاهش و مدیریت مصرف آب انجام دادیم و در این زمینه بالای ۸۰ هزار کاهنده مصرف در مراکز عمومی و مدارس پخش شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است