پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92469  | تاریخ خبر : 1397/07/18  | ساعت : 18:55

عضو هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی کشور در گفت و گو با نصر خبر داد:

اعمال کاهش 30 تا 50 درصدی بلیت هواپیماها در کشور؛ از امروز


نصر: عضو هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی کشور از اعمال کاهش 30 تا 50 درصدی نرخ بلیت هواپیماهای داخلی و خارجی کشور از امروز خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد ملکی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار نصر افزود: به دنبال برگزاری جلسات متعدد و پیگیری های مستمر و مذاکره رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با مدیران بانک مرکزی مقرر شد قیمت نرخ ارز بلیت های هواپیما از نرخ مصوب سامانه نیما محاسبه شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه این پیگیری ها نتیجه داد و با موافقت بانک مرکزی مقرر شد تا تامین ارز بلیت پروازهای خارجی از طریق سامانه نیما تامین شود که این امر موجب کاهش 30 تا 50 درصدی نرخ بلیت پروازهای داخلی و خارجی شد.

ملکی اضافه کرد: پیش از این هزینه بلیت های خارجی با ارز آزاد محاسبه می شد که این امر موجب افزایش چند برابری بلیت پروازهای خارجی شده بود ولی تصمیم اخیر قیمت ها متعادل شده و نسبت به قبل از نوسانات نرخ ارز تقریبا دو برابر شده است.

مدیر آژانس خدمات گردشگری آذرگشت ملکی در ادامه با بیان اینکه قیمت های بلیت پروازهای داخلی نیز به صورت نجومی افزایش یافته بود افزود: به عنوان مثال قیمت بلیت پرواز تبریز – تهران تا 850 هزار تومان افزایش یافته بود که با تصمیم اخیر در سیستم های ثبت بلیت تا 158 هزار تومان هم ثبت می شود.

وی این تصمیم را اقدامی مبارک در مسیر توسعه گردشگری خواند و افزود: با این تصمیم باردیگر استقبال از پروازها افزایش می یابد و کمتر شاهد انجام پروازهای خالی خواهیم بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است