پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92402  | تاریخ خبر : 1397/07/17  | ساعت : 17:45

نیکوخصلت در گفتگو با " نصر" مطرح کرد/

انتقاد صریح عضو شورای شهر تبریز از فعالیت های فرهنگی شهرداری تبریز


نصر: عضو شورای اسلامی شهر تبریز با انتقاد از فعالیت های فرهنگی شهرداری تبریز  گفت: این فعالیت باید در راستای فرهنگ سازی شکل بگیرند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، سعید نیکوخصلت در گفتگو با خبرنگار نصر در خصوص جزئیات نزدیک به 500 فعالیت فرهنگی انجام شده از سوی شهرداری تبریز با بیان اینکه این فعالیت ها در غالب کلاس های آموزشی، همایش ها و کارگاه ها بوده است، گفت: متاسفانه در بررسی عملکرد یک ماهه شهرداری که در غالب فعالیت های فرهنگی ذکر شده است، به موضوعات جدی از جمله آموزش های لازم برای حفظ محیط زیست، درختکاری و گسترش فضای سبز، آلودگی هوا و مصرف بهینه آب پرداخت نشده است.

وی با انتقاد از محتوای رویدادهای فرهنگی  برگزار شده توسط شهرداری تبریز برای آموزش شهروندان، اظهار داشت: اکثر این رویداد ها در غالب کلاس های مهارت آموزی همچون آموزش طب سنتی، چرم دوزی، روبان دوزی، قلاب بافی، خیاطی و... می باشد و فقط تعدادی از آنها مربوط به آموزش های شهروندی مثل روز خانواده، همایش نقاشی ، اردوی علمی، بازگشایی مدارس ،تکریم سالمندان و آموزش کنترل هیجان بوده است که این موارد هم  پروژه ای اصولی برای فرهنگ سازی در جامعه نیستند.

وی که پیش از این نیز به اهمیت همکاری با سازمان های مردم نهاد اشاره کرده بود و این مجموعه ها را بازوان توسعه شهر خوانده بود، اذعان داشت: فعالیت های فرهنگی ذکر شده ، مباحثی است که بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد باید عهده دار آن شوند و شهرداری می تواند مربیان خود  را به این مجموعه ها هدایت کند ودر این صورت اقدامات انجام  شده توسط نهادهای مرتبط  مکمل کارهای شهرداری می شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر لزوم برگزاری آموزش های شهروندی در غالب فرهنگ سازی ، افزود:  رفتارهای نادرست دفع پسماند، افزایش آلودگی هوا در روزهایی که شهر دچار وارونگی هوا می شود ، کاهش فضای سبز و عدم صرفه جویی درست در مصرف آب نشان از آن دارد که هنوز فرهنگ سازی های لازم در سطح شهر گسترش نیافته است.

وی با طرح این سئوال که ما از مردم چه رفتار اجتماعی را انتظار داریم؟ اضافه کرد: پس آموزش های ما نیز باید به آن سمت حرکت کند و درصد قابل توجهی از فعالیت های فرهنگی  به مباحثی که از کمبود و یا مشکل مربوط به آن در زندگی روزمره رنج می بریم اختصاص یابد و کارگاه ها و همایش ها در حوزه محیط زیستی در بخش فرهنگی پر رنگ تر شود.

وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر تبریز به همکاری با آموزش و پرورش در اینگونه موضوعات حساسیت زیادی دارد و معتقدیم که باید فرهنگ‌سازی را از کودکان شروع کرد، گفت: باید به نوعی حرکت کنیم که تفکرات و رفتار منطقه را تغییر کند، از این رو طرحی را با همکاری آموزش پرورش پیش رو داریم که با  سیاست گذاری های لازم انسان هایی با رفتار اجتماعی صحیح پرورش دهیم و تا اسفند ماه هزار نفر در حوزه های تربیتی مختلف از طریق آموزش و پرورش برای آغاز پروژه فرهنگ سازی آماده همکاری خواهند شد.

عضو کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز در واکنش به استفاده بهینه  از فرصت های تبلیغاتی برای فرهنگ سازی شهروندی از جمله بیلبوردهای شهری و... ، این طرح  را بسیار ارزشمند خواند و با بیان اینکه از هر فرصتی برای توسعه شهر باید استفاده کرد، گفت:هر روشی اثر بخشی خاص خود را دارد ، اینکه درصدی از بیلبوردهای سطح شهر را به فرهنگ سازی مثل فرهنگ مطالعه کتاب، درختکاری و مصرف بهینه آب اختصاص دهند تاثیر گذار خواهد بود و علاوه بر این موضوع بخشی درامدزا نیز برای شهرداری ایجاد می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است