پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92359  | تاریخ خبر : 1397/07/17  | ساعت : 09:01

عضو هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی کشور تاکید کرد:

ضرورت توسعه پروازهای مستقیم خارجی به تبریز با حمایت از ایرلاین های داخلی


نصر: عضو هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی کشور بر ضرورت توسعه پروازهای مستقیم خارجی به تبریز با حمایت از ایرلاین های داخلی تاکید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "محمدرضا ملکی" عضو هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی کشور و مدیر آژانس مسافرتی «آذرگشت ملکی» در گفت و گو با خبرنگار نصر در خصوص تاثیر پروازهای مستقیم خارجی در توسعه گردشگری منطقه، اظهار کرد: گردشگران خارجی تمایل بسیاری برای ورود مستقیم از کشور خود به شهر هدف گردشگری دارند که این پروازهای مستقیم خواسته بسیاری از آنها را برآورده می سازد.

ملکی افزود: اگر بپذیریم که تبریز یکی از 10 شهر برتر جهان به لحاظ جاذبه های گردشگری است باید این را نیز پذیرفت که برای جذب گردشگر به این شهر، یکی از مهمترین جذابیت ها ایجاد زیرساخت ها است. در این راستا باید تلاش شود تا همانطور که تبریز در رده شهرهای برتر جهان قرار دارد بتوان مستقیما گردشگران را به سمت این شهر جذب کرد تا از ثمرات فرهنگی و اقتصادی آن بهره مند شد.
این فعال حوزه گردشگری استان، گفت: در حال حاضر اکثر گردشگران از طریق حمل و نقل هوایی و ابتدا از تهران به استانهای دیگر از جمله تبریز وارد می شوند که توسعه پروازهای مستقیم هوایی در تبریز، موجب حذف و یا کم کردن شهرهای واسطه می شود.

وی افزود: با توجه به شرایط منطقه، برقراری پروازهای مستقیم خارجی بیانگر امنیت، ثبات، آرامش و استقلال در ایران و تک تک شهرهای کشور است. پروازهای مستقیم خارجی می تواند ادامه دهنده و اثبات کننده امنیت و ثبات ایران در منطقه باشد.

ملکی یادآور شد: در این صورت آژانس های خدمات گردشگری نیز می توانند در حوزه بازاریابی ورود پیدا کنند و صرفا پیمانکار آژانس های پایتخت نباشند، اما این مهم مستلزم پرداختن به حوزه کمی و کیفی فرودگاه شامل سالن های ترانزیت، استقبال و کارگو و همچنین حمایت از ایرلاین های داخلی نیز می باشد.
عضو هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی کشور با تاکید به اینکه ایرلاین های داخلی و پروازهای مستقیم خارجی  انجام شده توسط این ایرلاین ها باید حمایت شود، ادامه داد: قطعا فرصت ایجاد پرواز مستقیم خارجی برای شهری مهم مانند تبریز فرصتی استثنایی است، چراکه به وسیله آن حوزه گردشگری و تجاری رونق یافته و سیستم حمل و نقل مسافران  در منطقه تسهیل می یابد.

وی افزود: پرواز تبریز- هامبورگ نیز یکی از مهم ترین فرصت های تجاری است که در 16 ماه اخیر برای این شهر تاریخی ایجاد شده بود اما متاسفانه در یک ماه اخیر شاهد توقف این پرواز از تبریز به مقصد هامبورگ هستیم، یکی از اقداماتی که در راستای حمایت از این پرواز می توانست موثر واقع شود، خریداری بخشی از صندلی های این پرواز توسط تجار، صاحبان صنایع، اتاق بازرگانی و مدیران شهری تبریز بود، چراکه این مجموعه ها به دلیل مدیریت هیات امنایی خود در صورت عدم حمایت و مواجهه با مشکلات مالی قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.

ملکی با اشاره به اینکه عدم معرفی و تبلیغات موثر و جامع پرواز تبریز- هامبورگ نیز می تواند یکی دیگر از دلایل ناکامی این پرواز در تبریز باشد، اظهار کرد: قطعا یکی از موثرترین راه های ماندگاری یک تجارت تبلیغات و معرفی جامع و صحیح آن است، متاسفانه آنطور که به نظر می رسد، فرصت بسیار خوبی که از طریق این پرواز می توانست برای شمال غرب کشور پایدار باشد، بر اثر سهل انگاری در بخش تبلیغات تا به امروز از دست رفته باشد.

مدیر آژانس مسافرتی «آذرگشت ملکی» در پایان سخنان خود با بیان اینکه لازمه دوام و کسب امتیاز دوباره پرواز تبریز-هامبورگ، پیگیری و رایزنی مسئولان استانی با ایرلاین مذکور است، ادامه داد: اگر مسئولان استانی در این خصوص پیگیری لازم را نداشته باشند و حاضر به رایزنی برای مرتفع سازی مشکلات این حوزه نباشند، تبریز امتیاز پرواز خود را از دست خواهد داد و این فرصت از دست داده، فرصتی برای سایر استان ها برای گسترش روابط هوایی بین المللی ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است