پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92050  | تاریخ خبر : 1397/07/11  | ساعت : 11:25

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:

کنکور در شرایط فعلی حذف نشدنی است


نصر: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه مادامی که جایگزین مورداعتماد برای کنکور وجود نداشته باشد حذف این آزمون به جایی نمی‌رسد، گفت: موسسات آموزشی با توجه به نیاز مردم کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از خانه ملت، ابراهیم خدایی با اشاره به اعمال تاثیر قطعی 20 درصدی معدل در کنکور 98 و اعتراضات داوطلبان، گفت: مادامی که نتوان جایگزین مناسب و مورد اعتماد دانش‌آموزان و خانواده ها را برای کنکور در نظر گرفت اعتراضات ادامه دارد.

وی ادامه داد: اعتراضات در برابر مصوبه شورای سنجش وپذیرش در شرایطی اتفاق می‌افتد که تاثیر قطعی معدل کامل اجرا نمی‌شود و تنها 20 درصد در نظر گرفته شده است.

شورای سنجش و پذیرش و وزارت آموزش و پرورش بایستی سیستم ارزشیابی حوزه آموزش متوسطه را تغییر دهند به گونه‌ای که مشخصه‌های آماری موردنیاز، پراکندگی و تامین اعتماد داوطلبان را تامین کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مادامی که جایگزین مناسب و مورداعتماد برای کنکور وجود نداشته باشد حذف این آزمون به جایی نمی‌رسد، عنوان کرد: شورای سنجش و پذیرش و وزارت آموزش و پرورش بایستی سیستم ارزشیابی حوزه آموزش متوسطه را تغییر دهند به گونه‌ای که مشخصه‌های آماری موردنیاز، پراکندگی و تامین اعتماد داوطلبان را تامین کند.

نقش مافیای کنکور در حذف نشدن آزمون سراسری چیست؟

خدایی با اشاره به نقش مافیای کنکور در حذف نشدن آزمون سراسری، اظهار کرد: موسسات آموزشی نقشی در حذف نشدن کنکور ندارند زیرا روش موسسات متناسب با تصمیمات تغییر می‌کند به طور مثال به جای کلاس‌های تست‌زنی کلاس‌های ارتقا معدل برگزار می‌کنند.

موسسات آموزشی با توجه به نیاز مردم کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند

وی با بیان اینکه موسسات آموزشی با توجه به نیاز مردم کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند، خاطرنشان کرد: زمانی که شورای سنجش و پذیرش تاثیر قطعی معدل در کنکور را تصویب کرد موسسات کنکوری کلاس هایی به منظور ارتقا معدل برگزار کردند در واقع این موسسات براساس نیاز مردم برنامه‌ریزی می‌کنند.

جایگزین مناسب برای کنکور از نظر دانش آموزان باید چه شرایط داشته باشد؟

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: باید اعتماد دانش‌آموزان و داوطلبان به سیستم ارزشیابی جلب شود این سیستم باید عادلانه، شفاف و عدالت محور باشد که بتواند نظر داوطلبان را تامین کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

ایشان هم نگران پست خودشان هستند. در صورت حذف کنکور وجود سازمان سنجش بی معنی خواهد بود. در ضمن مسئولان سازمان سنجش دستشان در دست موسسات آموزشی کلاسهای کنکور و ارتقا معدل میباشد.
11:56:12 1397/07/11
لال
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است