پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   92004  | تاریخ خبر : 1397/07/10  | ساعت : 12:26

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در گفتگو با «نصر» تاکید کرد؛

خروجی تصفیه خانه فاضلاب تبریز خام نیست/ حجم ورودی فاضلاب بیشتر از ظرفیت تصفیه خانه است/ عملیات اجرایی مدول دوم در حال انجام است


نصر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: خروجی تصفیه خانه فاضلاب تبریز خام نیست، اما ممکن است در بعضی زمان ها بار آلودگی خروجی تصفیه خانه فاضلاب از حد استاندارد فراتر باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "علیرضا ایمانلو" در واکنش به انتشار گزارشی با عنوان "پرورش سبزیجات با طعم فاضلاب در غرب تبریز/ بی توجهی مسئولان به یک فاجعه انسانی" در «نصر»، گفت: این که گفته شود خروجی تصفیه خانه فاضلاب تبریز خام است، قطعاً این طور نیست، هر چند ممکن است در بعضی زمان ها بار آلودگی خروجی تصفیه خانه فاضلاب از حد استاندارد فراتر باشد.

وی افزود: از شما و دیگر اصحاب رسانه دعوت می کنم اگر لازم باشد به طور حضوری از تصفیه خانه تبریز بازدید انجام دهید تا ابهامات برطرف شود.

 

حجم ورودی فاضلاب بیشتر از ظرفیت تصفیه خانه است

این مقام مسئول در خصوص احتمال وجود بار آلودگی بالای خروجی تصفیه خانه فاضلاب تبریز نیز گفت: هر تصفیه خانه ای ظرفیت مشخصی دارد و اگر از این ظرفیت بار بیشتری وارد تصفیه خانه شود، کیفیت آب خروجی افت خواهد کرد.

ایمانلو اظهار کرد: حجم ورودی فاضلاب به تصفیه خانه تبریز در برخی بازه های زمانی تا حدودی بیشتر از ظرفیت تصفیه خانه است و در این صورت ناچاراً در صورت جوابگو نبودن ظرفیت تصفیه خانه، خروجی فاضلاب بار آلودگی بالاتر از استاندارد خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این اتفاق همیشه نمی افتد و اکثر اوقات خروجی تصفیه خانه تبریز مناسب است.

 

تصفیه خانه فعلی با حداکثر ظرفیت کار می کند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اظهار کرد: ما با حداکثر توان تصفیه خانه فعلی کار می کنیم و سعی می کنیم فاضلاب ورودی کاملاً تصفیه و بعد رهاسازی شود.

ایمانلو در عین حال افزود: عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه تبریز در حال انجام است و با به نتیجه رسیدن این طرح، شاهد بهبود چشمگیر کیفیت تصفیه فاضلاب تبریز خواهیم بود.

 

نمی توانیم از استفاده کشاورزان منطقه غرب از خروجی فاضلاب تبریز جلوگیری کنیم

وی در خصوص استفاده برخی کشاورزان منطقه غرب از خروجی فاضلاب تصفیه خانه تبریز برای آبیاری مزارع، گفت: استفاده کشاورزان از خروجی تصفیه خانه فاضلاب تبریز بحث دیگری است که دستگاه های متولی این امر، باید آن را بررسی کرده و مدیریت کنند.

ایمانلو افزود: ما نمی توانیم از استفاده کشاورزان منطقه غرب از خروجی فاضلاب تبریز جلوگیری کنیم و در این خصوص باید دستگاه های مربوطه اقدام کنند.

وی در پایان گفت: نمی شود خروجی تصفیه خانه را نگه داشت و مسائل نباید در هم تنیده شوند؛ تصفیه خانه تبریز کار می کند، اما ظرفیت فعلی جوابگوی حجم ورودی فاضلاب نیست و ما در تلاش هستیم با جذب اعتبارات کافی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز را به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است