پربازدیدترین ها
کد خبر :   91627  | تاریخ خبر : 1397/07/03  | ساعت : 13:07

رئیس دانشگاه تبریز خبر داد:

ورود حدود 8 هزار دانشجوی جدید به دانشگاه / تلاش دانشجویان برای اعتلا و شکوفایی همه جانبه کشورمان


نصر: رئیس دانشگاه تبریز از ظرفیت پذیرش 7 هزارو 632 دانشجوی جدیدالورود در سال جاری در این دانشگاه خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، میررضا مجیدی اظهار داشت: امسال حدود 7 هزارو 632 دانشجوی جدیدالورود ظرفیت پذیرش این دانشگاه است که از این تعداد 4 هزارو 373 نفر تا به امروز ثبت نام قطعی خود را انجام داده اند و روند ثبت نام در همین راستا همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در مقطع کارشناسی 3028 نفر پذیرفته شده که از این تعداد 2103 دانشجو ثبت نام کرده اند و در  در مقطع کارشناسی ارشد نیز 4205 دانشجو معرفی شده که حدود 1968 نفر ثبت نام قطعی کرده اند.

رئیس دانشگاه تبریز درادامه با اشاره به تعداد دانشجویان پذیرفته شده در مقطع دکتری در سال جاری گفت: در مقطع دکتری هم حدود 399 نفر پذیرفته شده که از این تعداد نیز 302 دانشجو برای ورود به دانشگاه تبریز ثبت نام کرده اند.

وی گفت: همچنین در رشته دکتری دامپزشکی و واحدهای اقماری ثبت نام نیز در جریان است.

رئیس دانشگاه تبریز، با بیان اینکه به همه دانشجویان واجد شرایط و حتی در مقطع دکتری به دانشجویان شبانه نیز خوابگاه داده می شود، تصریح کرد:  تمامی امکانات رفاهی، آزمایشگاه ها و کلاس ها برای سال جدید آماده شده است.

مجیدی، در بخش دیگر سخنان خود ضمن تبریک سال تحصیلی جدید از تمامی دانشجویان، اساتید، کارکنان و به ویژه دانشجویان جدیدالورود خواست برای اعتلا و شکوفایی همه جانبه کشورمان و تحقق اهداف آموزش عالی تلاش نمایند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز به عنوان یک دانشگاه پرافتخار و پیشرو، امسال هفتادمین سال تأسیس خود را به صورتی باشکوه و درخور نام دانشگاه جشن گرفت، تصریح کرد: در این آیین از هفتاد چهره برتر دانشگاه در حوزه های مختلف به نمایندگی از نام آوران شاخص دانشگاه تقدیر شد، چهره هایی که فرهیختگی، نجابت، قدمت از سکنات آنان نمایان بود و اینک برماست که خلفی شایسته برای این بزرگ مردان باشیم و در اعتلای دانشگاه تبریز و پیشرفت کشورمان بجان بکوشیم؛ در این راه دانشجویان نقش بسیار برجسته دارند.

رئیس دانشگاه تبریز یادآور شد: دانشجویان جدید وارد دانشگاهی پرافتخار شده اند که دومین دانشگاه ایران و مشهدالشهدای دانشگاه های ایران است، و در همین راستا مدیریت آن نیز در حد توان می کوشد همه امکانات لازم و محیطی مناسب تحصیل و پژوهش را برای شما دانشجویان فراهم آورد.

وی در خاتمه از تمامی دانشجویان، اساتید، کارکنان و به ویژهاز دانشجویان جدیدالورود خواست از فرصت ها بهترین استفاده را نموده و با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های داخلی و اقتصاد مقاومتی در پیشرفت و آبادانی کشور بکوشند.

این گزارش حاکی است، دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از 24 هزار دانشجو، 800 نفر هیات علمی، 21 دانشکده، چندین قطب علمی و مرکز تحقیقاتی به عنوان یکی از دانشگاه‌های سطح یک جامعه و برتر کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است