پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   91625  | تاریخ خبر : 1397/07/03  | ساعت : 12:16

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

اجرای موسیقی بومی و محلی نیاز به حمایت دارد


نصر:  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: تولید و اجرای موسیقی بومی و محلی نیاز به حمایت دارد و باید انجمن موسیقی استان در این راستا گام بردارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، محمد محمدپور روز سه شنبه در آیین انتخاب اعضای جدید هیات مدیره انجمن موسیقی آذربایجان شرقی افزود: زمینه ‌سازی برای تولید آثار موسیقی فاخر از لحاظ فرم و محتوا توسط هنرمندان استان و حضور در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی از رسالت‌های انجمن موسیقی است.

وی، توجه به مقوله‌ آموزش و ارتقای سطح علمی هنرمندان را از دیگر وظایف انجمن موسیقی استان اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه انجمن موسیقی استان مجموعه ا‌ی سیاست‌گذار است، یادآوری کرد: این انجمن باید با تکیه بر پیشینه ‌غنی هنری استان و با همگرایی و برنامه‌ریزی هدفمند و مبتنی بر اهداف راهبردی و با ترسیم افق منطقی به حرکت خود ادامه و شتاب دهد تا در موسیقی استان و کشور اثرگذار باشد.
محمدپور ادامه داد: انجمن موسیقی استان باید محلی برای حضور همه فعالان این حوزه با هر نوع سلیقه و توانمندی باشد و سیاست کاری اداره کل پرهیز از سلیقه‌گرایی و قائم به فرد بودن در حوزه فرهنگ و هنر استوار است.
وی گفت: باید زمینه حضور پیشکسوتان هنر موسیقی و بهره‌گیری از پتانسیل غنی و تجربیات هنری آنان و حضور نیروهای جوان، پرانرژی و توانمند برای پویایی بیش از پیش انجمن‌ فراهم شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: ایجاد تشکل‌ها و انجمن‌های متعدد، سیاستی درست برای گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری در رشته‌های مختلف است.
محمدپور افزود: انجمن‌ها این امکان را به وجود می‌آورد که تصمیم‌گیری‌ها به فرد متکی نبوده و با هم‌افزایی و کار گروهی‌ اثرگذاری افزایش یابد.

وی گفت: باید تمام اعضای انجمن موسیقی خود را در فعالیت های انجمن سهیم بدانند و با ارایه برنامه ها و ایده های نو مراتب تعالی انجمن فراهم شود.

در این آیین شهرام‌ آبرومندآذر، شاهرخ پناهی‌فرد، حسین رسولی و حامد گودرزی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره انجمن موسیقی استان معرفی شدند و از تلاش های چنگیز مهدی‌پور، غلامرضا میرزازاده و داوود اجلالی به عنوان اعضای پیشین این انجمن قدردانی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

متاسفانه دستهايي در كار است كه مي خواهند موسيقي بومي ومحلي را نابود كنند
08:21:32 1397/07/04
زارعي
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است