پربازدیدترین ها
کد خبر :   91218  | تاریخ خبر : 1397/06/24  | ساعت : 14:30

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد:

کمبود ۸۰ هزار معلم در کشور/ از تربیت معلمان اصیل غافل مانده‌ایم


نصر: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ریشه اغلب مشکلات در کشور فرهنگی است، گفت: در یک دوره‌ای، از تربیت معلم غفلت کرده و الان با ۸۰ هزار کمبود معلم برای مهرماه روبه رو هستیم و مجبور به روش وصله و پینه‌ شده‌ایم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، طاهر روشندل ظهر امروز در مراسم تودیع و تکریم رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: هیچ کسی در این کشور به اندازه رهبر معظم انقلاب اهمیت دانشگاه فرهنگیان را درک نکرده است.

وی با بیان اینکه ریشه اغلب مشکلات در کشور فرهنگی است، تصریح کرد: در یک دوره‌ای، از تربیت معلم غفلت کرده و الان با ۸۰ هزار کمبود معلم برای مهرماه روبه رو هستیم و مجبور به روش وصله و پینه‌ شده‌ایم.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: برخی مشکلات اخلاقی در مدارس باعث شده تا به ریشه این برگردیم که معلم اصیل در کشور کاهش یافته است.

وی با تاکید به اینکه سنگاپور با آموزش، امروز سنگاپور شده است، توصیح داد: سبقه چند سال گذشته سنگاپور نشان از فساد داشت ولی با توجه به آموزش الان کشور آموزشی شده است.

روشندل اذعان داشت: قبول کنیم که از تربیت معلم اصیل غافل مانده‌ایم؛ اهمیت دانشگاه فرهنگیان کمتر از پزشکی نیست ولی دست‌های پنهان باعث شده تا پزشکی کانون توجه خانواده‌ها قرار گیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان متذکر شد: اگر جسم در اختیار پزشک قرار می‌دهیم، روح و روان و تربیت در اختیار معلمان قرار داده می‌شود.

وی با تاکید به اینکه دانشگاه محل آزاداندیشی، فکر، تولید ایده و استقلال است، تصریح کرد: ضمن احترام به همه  سلایق باید گفت که دانشگاه فقط دانشگاه و محل استقلال فکری است.

روشندل با اشاره به چگونگی انتخاب رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان استان گفت: این انتخاب با توجه به نظریه اساتید هیات‌علمی و از خود مجموعه بوده است ولی شاید در برهه‌ای لازم باشد که از نیروهای دیگر انتخاب کنیم، چراکه برای تیم ملی فوتبال ایران نیز در برهه‌ای ایجاب کرد تا سرمربی از پرتغال آورده شود.

وی در ادامه به وجود انسجام و هم‌افزایی دانشگاه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: امید است ریاست جدید همسویی با رویکردها و تعامل با سایر مجموعه را مدنظر گیرد.

این گزارش حاکی است، در این مراسم از زحمات آقای رحیم بدری، رئیس سابق دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی و خانم باقری سرپرست این مجموعه قدردانی شد و اقای خدیوی به عنوان ریاست جدید دانشگاه معرفی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است