پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   91157  | تاریخ خبر : 1397/06/22  | ساعت : 16:57

جعفری تبریزی در گفتگو با «نصر» تاکید کرد؛

ادامه روند واگذاری های گذشته در مورد گروه ماشین سازی تبریز اشتباه محض است/ سازمان خصوصی سازی راه درستی نرفت


نصر: پیشکسوت صنعت کشورمان گفت: دچار شدن ماشین سازی تبریز به سرنوشت صنایع واگذار شده قبلی، صنعت کشور را با یک خسارت جبران ناپذیر مواجه خواهد کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "فریدون جعفری تبریزی" در واکنش به بحران مدیریتی در گروه ماشین سازی تبریز، گفت: : ادامه روند واگذاری های نا موفق گذشته درباره کارخانه مادر ماشین سازی تبریز یک اشتباه محض است.

وی با بیان اینکه ماشین سازی یک صنعت حساس و استراتژیک است و توسعه صنعت هر کشور بر پایه صنعت ماشین سازی شکل می گیرد، گفت: در دهه 40 که توسعه صنعتی ایران اغاز شده، کارخانه ماشین سازی تبریز جزو اولین صنایعی بود که در کشور مستقر شد و استقرار و توسعه سایر صنایع کشور بر پایه ان شکل گرفت.

جعفری تبریز ادامه داد: گروه ماشین سازی تبریز مادر صنعت کشور است و تجهیزات و ماشین افزارهای سایر صنایع کشور را طراحی، تامین و تولید کرده است.

وی گفت: کره جنوبی هم بعدها از ایران الگو گرفت و اولین صنعتی که در این کشور مستقر شد، ماشین سازی بود و پس از آن سیر توسعه این کشور به سرعت طی شد.

این فعال صنعتی تاکید کرد: بدون صنعت ماشین سازی امکان توسعه صنعتی یک کشور وجود ندارد و مسئولان بدانند گروه ماشین سازی تبریز کارخانه ای مثل سایر کارخانه های واگذار شده نیست و نباید در آن مشکلی به وجود بیاید.

فریدون جعفری تبریزی به واگذاری های ناموفق صنایع بزرگ تبریز اشاره کرد و گفت: از گروه ماشین سازی تبریز چندین کارخانه بزرگ دیگر تفکیک و به طرز نادرستی واگذار شده است که نتیجه آن را امروز می بینیم.

وی افزود: ادامه روند واگذاری های نا موفق گذشته درباره کارخانه مادر ماشین سازی تبریز یک اشتباه محض است و دچار شدن ماشین سازی تبریز به سرنوشت صنایع واگذار شده قبلی، صنعت کشور را با یک خسارت جبران ناپذیر مواجه خواهد کرد.

رئیس سابق انجمن ماشین سازان و قطعه سازان تبریز ادامه داد: گروه ماشین سازی تبریز یک صنعت مونتاژکار نیست که توقف تولید آن با واردات قابل رفع باشد.

جعفری تبریزی گفت: افتادن کارخانه به عظمت ماشین سازی تبریز به دست افراد فاقد اهلیت صنعتی، موجب خسارتی بزرگ برای صنعت کشور خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به تهیه طرح تحقیق و تفحص از روند واگذاری گروه ماشین سازی تبریز، خواستار ورود جدی مجلس به بررسی این موضوع شد و گفت: متاسفانه سازمان خصوصی سازی راه درستی نرفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

قدر زر زرگری داند و گهر را گهری. درود بر جناب آقای جعفری تبریزی که حق مطلب را ادا نمودند ما این حرفها از دهه 80 بگوش مسئولین استانی و نمایندگان مجلس رساندیم مع الاسف زرگری(صنعت شناسی) در بین آنها نیافتیم و نتیجه آن بی توجهی ها را امروز در وضعیت بسیار اسفناک ماشین سازی تبریز کاملا قابل مشاهده است.
17:05:26 1397/06/24
رضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است