پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   91131  | تاریخ خبر : 1397/06/22  | ساعت : 12:42

امام جمعه تبریز:

لازمه دانشگاه های شاداب حاکمیت فضای سیاسی است


نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: لازمه وجود دانشگاه های شاداب و دانشجویان بانشاط حاکم شدن فضای سیاسی در این مراکز علمی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در جمع استادان دانشکده الهیات دانشگاه تبریز، اظهار داشت: البته این به معنی جناح بازی سیاسی در دانشگاه ها نیست بلکه باید با برگزاری دوره های بصریتی، آگاهی های سیاسی را در بین دانشجویان ارتقا داد.

وی یادآور شد: جامعه دانشگاهی باید آگاه ترین قشر به مسایل سیاسی باشد، اما باید توجه داشت که به هیچ وجه وارد جناح بندی های سیاسی نشود.

حجت الاسلام آل هاشم با ابراز تاسف از رخوت پایان نامه نویسی در مراکز علمی، گفت: خاک خوری پایان نامه های دانشگاهی در قفسه های کتابخانه ها و آرشیوها آفت بزرگ دانشگاه ها است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه ها در عرصه های علمی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقشی پررنگ و اثرگذار ایفا کرده اند و برای اینکه دانشگاه در راستای راهبرد اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام رهبری به نقش و وظیفه خود عمل کنند، باید نتایج کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه ها و همچنین پایان نامه های دانشجویی را به این سمت هدایت کنند

حجت الاسلام آل هاشم افزود: در حال حاضر دشمنان با جنگ فرهنگی و اقتصادی ایران اسلامی را مورد آماج حملات خود قرار داده اند که در این شرایط دانشگاهیان و مسئولان اقتصادی کشور باید با حرکت جهادی و تدابیر هوشمندانه وضعیت موجود را به مردم تبیین کنند.

وی، وحدت و همدلی را لازمه عبور از شرایط سخت کنونی دانست و افزود: برای رسیدن به تعالی و توسعه کشور و داشتن جامعه ای با شور و نشاط و نیز ناکام گذاشتن دشمنان در رسیدن به اهدافشان باید وحدت و همدلی در بین آحاد جامعه حاکم شود.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: در شرایط کنونی کشور که دشمنان در تلاش هستند مقابل انقلاب و دستاورد بزرگ آن با راه اندازی جنگ روانی و فرهنگی بایستد، باید دانشگاه ها آرامش و امید را در جامعه گسترش دهند.

وی، جهاد علمی دانشگاه ها را عامل مهم برای قرار گرفتن کشور در مسیر رشد و تعالی بیان کرد و گفت: فعالیت های ارزشمند و چشمگیری بعد از تشکیل دانشکده الهیات در حوزه ارتقای سطح علمی، دینی و انسانی جامعه صورت گرفته، اما برای رسیدن نقطه ایده آل فاصله زیاد است و باید فعالیت ها رشد روزافزون داشته باشند.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر ارتباط گسترده دانشگاه ها با صنایع برای رسیدن به توسعه همه جانبه کشور، یادآور شد: اگر امروز در عرصه هایی مانند انرژی هسته ای و طراحی و ساخت هواپیماهای جنگی حرفی برای گفتن داریم، به اعتبار جوانان تربیت شده دانشگاهی است که آموخته های خود را در اختیار صنعت قرار داده اند تا با محصولی ایرانی در دنیا شناخته شوند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است