پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   91075  | تاریخ خبر : 1397/06/21  | ساعت : 15:32

نحوه واگذاری ماشین سازی تبریز موجب تضییع اموال عمومی شده است/

فرهنگی: مخالف شیوه واگذاری و مدیریت شرکت ماشین سازی تبریز هستیم


نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که مخالف این شیوه واگذاری و مدیریت شرکت ماشین سازی تبریز هستیم، گفت: دستگیری مالک ماشین سازی تبریز موضوع دیگری بوده و ربطی به مباحث این کارخانه ندارد، منتظر هستیم تا مسیر مربوط به واگذاری این کارخانه به صورت قانونی طی شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدحسین فرهنگی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز، اظهار کرد: سازمان خصوصی سازی در 26 اردیبهشت ماه سال جاری اقدام به واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز که جزو صنایع منحصر به فرد کشور و خاورمیانه می باشد، کرده است، از این رو تحقیق و تفحص از ماشین‌سازی تبریز با امضای جمعی از نمایندگان در مجلس به دلیل این‌که این واگذاری به صرفه و صلاح کشور نبوده و سبب تضییع اموال عمومی شده است، کلید خورد.
وی با بیان این‌که وضعیت فعلی ماشین سازی تبریز راکد است، گفت: متاسفانه شرایط اساسی واگذاری این کارخانه رعایت نشده است؛ چراکه شرکت ماشین سازی تبریز تا قبل از واگذاری به بخش خصوصی مجموعه‌ای دولتی بوده و صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد در شرکت مذکور مالکیتی نداشته و نتوانسته وکالتا مجوز فروش این شرکت را اعطا کند، در نتیجه، این واگذاری از نوع واگذاری اموال دولتی به بخش خصوصی ذیل اصل 44 قانون اساسی است.
فرهنگی در خصوص رانت خریدار شرکت ماشین سازی تبریز، عنوان کرد: مباحثی مرتبط با فروش 200 میلیون یورو در بازار آزاد توسط مالک این کارخانه ربطی به واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز ندارد، این موضوع در مراجع رسمی پیگیری می شود.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

خواهشا نمایندگان محترم مجلس در خصوص واگذاری شرکت ماشین سازی حساسیت بخرج ندهند چرا که وضعیت بوجود آمده حاصل تلاشهای نمایندگان محترم مجلس و دخالت های آنها در عزل و نصب های سیاسی در سکان مدیریت عظیم کارخانه نامدار ماشین سازی تبریز در گذشته میباشد.
22:44:43 1397/06/21
ک.ر
  
بازداشت سهامدار ماشین سازی چرا ربطی به واگذاری آن ربط ندارد؟؟ به کسی واگذار کرده اند که به بهانه نوسازی ماشین سازی ماشین سازی 200میلیون یورو گرفته و در بازار آزاد فروخته چه لقبی می توان به این فرد داد ؟؟
23:48:20 1397/06/21
مرتضی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است