پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   90969  | تاریخ خبر : 1397/06/20  | ساعت : 19:09

یادداشت/

حذف پرواز تبریز - هامبورگ؛ فرصت سوزی تاریخی!


نصر: به دنبال خبری شدن موضوع احتمال لغو تنها پرواز مستقیم اروپایی فرودگاه شهید مدنی تبریز یکی از مخاطبان نصر از آلمان با ارسال دلنوشته ای از مسئولان امر خواست تا مانع از این فرصت سوزی تاریخی شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، در این یادداشت که به قلم دکتر یاشار هاشمی اقدم رزیدنت ارتوپدی و ستون فقرات دانشگاه هامبورگ  نوشته شده آمده است:

بنده حامل پیام خیل کثیری از ترک زبانان و تبریزی های ساکن آلمان و کشورهای همسایه هستم و امیدوارم که با کمک شما مشکل به وجود آمده را مرتفع کنیم.

روزی خواسته یا ناخواسته به امید پیشرفت و ادامه تحصیل با قلبی پر از عشق به شهرم تبریز عزم سفر کردم و راهی غربت شدم به امید برگشت جهت خدمت به شهری که عاشقانه دوست اش دارم و  تا لحظه آخر عشق می ورزم، خدا داند که چه بر من می گذرد وقتی اسمش را می شنوم در حالی که خیلی دور هستم از این مقدس خاک...
در بیمارستانی مشغول درمان آلام انسانها بودم که پیام ارسالی کانال خبری تحلیلی نصر مبنی بر قطع تنها پرواز مستقیم از تبریز به اروپا شدیدا احوالم را دگرگون کرد و تصمیم به نوشتن این دلنوشته گرفتم، امیدوارم که این نامه برسد به دست کسانی که باید برسد!
چندی نمی گذرد از زمانیکه خبر خوش برقراری پرواز مستقیم تبریز به هامبورگ جانی تازه به ما عاشقان شهر و خاکمان داد، یادم می آید که برای استقبال از پرواز اول به سختی با گرفتن مرخصی ساعتی زیر نگاه های تمسخر آمیز همکاران آلمانی ام که احساسات مرا به شهرم درک نمی کردند و بین خود می گفتند که این دیوانه برای استقبال از هواپیما به فرودگاه می رود! خودم را به همراه همسرم به فرودگاه رساندم و با دیدن اسم تبریز به روی تابلو پرواز از فرط خوشحالی نشسته و مثل کودکی که بعد از مدتها دوری به آغوش مادرش رسیده است گریه کردم، این آن هواپیما نبود که آن روز به سمت وطن برگشت، بلکه روح ما بود که برگشت و ما را با خود همراه نکرد و مسیر فرودگاه تا خانه را که شاید فقط ۱۰ کیلومتر بیشتر نباشد اندازه ۱۰ سال برایمان طولانی و غیر قابل تحمل کرد.

بسیار خوشحال سعی کردیم تا هم خود و هم اطرافیان را هم جهت پرواز با این پرواز مقید گردانیم، کم کم این مسئله جایگاه خود را می یافت که خبری ناخوشایند کام تمام ما را که عاشق دیار خود هستیم و راهی برای رفع دلتنگی های گاه و ناگاه خود پیدا کرده بودیم تلخ کرد.
خوشحال بودیم که مسئولین بومی شهری و استانی به فکر شهرمان هستند و در اندیشه ترقی هر روزه این شهر، چون هرچه نباشد نان و نمک این شهر را خورده اند و هر نانی که خورده شود به جا آوردن شکرش واجب است. بر خود گله مندم که چرا بیشتر تلاش نکردم که وظیفه خود را هر چند از دور انجام دهم، شاید ما با اندازه کافی حمایت نکردیم و مسئولان تمام تلاششان را کردند!

از شما عزیزان مسئول که می توانید کاری کنید خواهشمندم که این سرمایه کلان را که می توانست راه بسیار مناسبی جهت شناساندن شهر عزیزمان به جهانیان بود را به هر قیمتی حفظ نمایید که بسیار حیف است اگر...

به امید همدلی همه مان -یک هموطن

.............................................

دکتر یاشار هاشمی اقدم

.............................................

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

درسته پرواز مستقیم به هامبورگ فرصت بسیار خوبی برای استان هست اما حذف این پرواز مستقیم دغدغه چند درصد از مردم است این مردم سالهاست انواع فشارها را تحمل کرده اند بد نیست شما هم چند صباحی تجربه کنید.
07:25:38 1397/06/21
گلباز
  
حذف اين پرواز توطئه اي براي حذف نبريز است
19:04:31 1397/06/21
صافي
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است