پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   90768  | تاریخ خبر : 1397/06/15  | ساعت : 18:17

رئیس دانشگاه پیام نور کشور، عنوان کرد:

دانشگاه پیام نور، تنها مرکز آموزش مجازی جهان اسلام


نصر: رئیس دانشگاه پیام نور کشور، گفت: دانشگاه پیام نور کشور تنها مرکز آموزش مجازی جهان اسلام است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، نشست مطبوعاتی "محمدرضا زمانی" رئیس دانشگاه پیام نور کشور و "  بخشعلی معصومی" رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه و مطبوعات استان عصر امروز 15 شهریور ماه برگزار شد.

"محمدرضا زمانی" در این نشست با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور در حال حاضر  بیش از 40هزار دانشجو  را در مقاطع مختلف اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تحت پوشش قرار  داده است، ادامه داد: میزان دانشجویان در حال آموزش در این دانشگاه در 500 مرکز آموزشی متمرکز شده است که این امر نشان دهنده گستره بالای این داشنگاه در پوشش تحصیلی عالی کشور است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور علاوه بر داخل کشور، رسالت آموزشی دانشجویان خارج از کشور را نیز برعهده دارد، گفت: با توجه به اینکه سیستم آموزشی این دانشگاه بر مبنای آموزش الکترونیکی است، لذا با متمرکز سازی بیش از 50 مرکز و نمایندگی در کشورهای مختلف، امکان تحصیل برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاهی ایرانی فراهم شده است که کاملا با محتوای آموزشی و ارزیابی داخل کشور، مطابق است.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه در هر ترم تحصیلی بالغ بر سه هزار آزمون متمرکز در مراکز آموزشی این دانشگاه در سراسر کشور برگزار می شود، ادامه داد: دانشجویان پذیرفته شده در تمامی مراکز هیچ تفاوتی در کسب محتوا ندارند و معمولا کل سرفصل پوشش داده می شوند چراکه تمام امتحانات بطور متمرکز کشوری انجام می گیرد.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید به وجود تمرکز تمامی امور در سازمان مرکزی پیام نور ، گفت: برای تمرکززدایی و واگذاری اختیارات به مراکز استان‌ها و هویت‌بخشی دانشگاهی به مراکز توانستیم از طریق آمایش آزمون عالی اقداماتی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ساختار، نظام مراکز و رشته های تحصیلی از جمله مصوبات طرح آمایش آزمون عالی است،ادامه داد:  براساس این مصوبه کل کشور به ۱۰ منطقه تقسیم شده و دبیرخانه های مناطق مشخص شده است و استان آذربایجان‌شرقی به همراه آذربایجان‌غربی، اردبیل  و زنجان جزو منطقه سه از این مناطق ۱۰ گانه هستند.

زمانی با اشاره به اینکه از طریق این آمایش میزان بودجه تعیین شده برای همه مراکز به طور مجزا مشخص شده است، گفت: سازمان مرکزی باید سازمان کوچک ولی چابک باشد و ستادهای استانی نیز باید چالاک و توجه به بخش نظارتی داشته باشند.

وی تاکید کرد: می‌خواهیم تعداد مراکز را کاهش داده و به تبع آن مراکز مانده به مراکزی تبدیل شوند که هویت علمی داشته باشند.

زمانی در ادامه از  ساماندهی رشته‌های تحصیلی و کاهش برخی از آن ها ر راستی ایجاد  رشته‌های بین رشته‌ای با رویکرد کارآفرینی و درآمدزایی خبر داد.

وی با بیان اینکه طی پروسه سه سال سه مرحله آمایش را در پیام نور اجرا خواهیم کرد، گفت: طی این پروسه دانشگاه پیام نور به یک دانشگاه مهارتی، علمی و کارآفرینی تبدیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور به ارائه شرایط ویژه  تسهیلات برای دانشجویان اشاره کرد و گفت: با اینکه پیام نور یک دانشگاه دولتی است ولی هزینه‌های اصلی برخی کارها از محل شهریه دانشجویان تامین می‌شود از این رو دانشجویان یک میزان شهریه کم را  پرداخت می‌کنند و برای پرداخت این شهریه‌ها، تسهیلاتی ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با تعامل بین سه بانک علاوه بر وام‌هایی که از صندوق دانشجویان گرفته می‌شود، دانشجو می‌تواند  کل شهریه  در طول تحصیل را بدون محدودیت و با دو درصد کارمزد در مقاطع مختلف پرداخت کند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور کشور خاطرنشان کرد: هر دانشجویی که در یک رشته خاص در کشور قبول شود می‌تواند تمام امتحانات را در محلی که خود تعیین خواهد کرد، بدهد.

زمانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه پیام نور از نظر بین‌المللی در رتبه برتر از دیگر دانشگاه‌ها قرار دارد و انگیزه دانشجویان در این دانشگاه بیشتر از سایر دانشجویان است چراکه این آن ها ارزش کلاس و آموزش را بهتر درک کرده‌اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است