پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   90766  | تاریخ خبر : 1397/06/15  | ساعت : 18:02

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی:

نقشي در انحلال مراکز دولتی، نداشته‌ایم/مدرک دانشگاه علمی کاربردی، کاملا معتبر است


نصر: رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: نقشی در در انحلال مراکز دولتی دانشگاه جامع علمی کاربردی نداشته‌ایم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد حسین امید در نشست با روسای مراكز علمی کاربردی آذربایجان شرقی در تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: تصمیم در این خصوص ارتباطی به دانشگاه جامع علمی کاربردی نداشته و این تصمیم از سوی سازمان اداری استخدامی کشور گرفته شده به تصویب شورای عالی اداری رسیده و برگشت‌ناپذیر است و ما فقط مجری آن هستیم، البته باید توجه داشت که ارایه‌ی برخی رشته‌ها مانند رشته‌های کشاورزی، صرفه اقتصادی نداشت.

وی ادامه داد: در بهمن ماه سال گذشته به برخی مراکز دولتی رشته‌هایی دادیم، اما این اقدام نیز نتیجه نداد و مصوبه اجرا شد.

وی در ادامه با اشاره به واگذاری مراکز گفت: در مکاتبه‌ای که در فروردین ماه با تمامی وزرا داشتیم، واگذاری را مطرح و بر ضرورت شناسایی دستگاه‌ها و واگذاری واحد به آن، تاکید کردیم، تا به امروز صرفا یک مرکز وابسته به میراث فرهنگی و گردشگری به این توصیه عمل کرده است و باید صلاحیت متقاضیان واحدها، مورد بررسی و تاکید قرار بگیرد، مواردی داریم که تعداد مراکز علمی برخی مجموعه‌های تازه ایجاد شده، از سابقه‌ی تاسیس آن مجموعه بیشتر است.

امید افزود: طبق قانون، مراکز دولتی باید تا پایان شهریور ۹۸، دانشگاهش را اداره کند و در غیر این صورت باید اقدام به واگذاری یا منحل کردن آن واحد کند.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت تعریف رشته‌های جدید و متناسب با نیاز روز، بیان کرد: کشاورزی، صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر چهار حوزه اصلی فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده و می‌توان رشته‌های جدید در این چهار حوزه تعریف کرد، کسی تا کنون چنین درخواستی از ما نداشته است، استان‌ها می‌توانند برای دوره‌های پودمان متقاضی جذب کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در سال جاری هیچ سهمیه‌ای برای کارکنان نداشته‌ایم و جامعه هدف ما دانش‌آموزانی هستند که دیپلم می‌گیرند.

امید در ادامه مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی را کاملا معتبر دانست و افزود: هر دستگاهی که مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی را قبول نداشته باشد، دانشگاه از طریق دیوان عدالت اداری از آن دستگاه شکایت می‌کند، مشکل معتبر ندانستن مدرک علمی کاربردی از سوی کانون وکلا و نیروی انتظامی برطرف شده است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه گفت: مراکز نوآوری دانشگاه از جمله این فعالیت‌ها بوده و شرکت‌هایی که در این مراکز فعالیت کنند ۵۰ میلیون وام دو درصدی به آن‌ها اختصاص می‌دهیم.
وی در ادامه از تشدید نظارت بر صلاحیت مدرسان دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی خبر داد و افزود: طی دو سال گذشته، حدود ۳۰ درصد از مدرسان، صلاحیت ادامه‌ی همکاری با این مجموعه را از دست داده‌اند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست دانشگاه برای ارتقاء کیفی، استحکام بنای این دانشگاه است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است