پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   90611  | تاریخ خبر : 1397/06/13  | ساعت : 11:31

خبر/

استاد دانشگاه تبریز شیمیدان برجسته کشور انتخاب شد


نصر: علیرضا ختایی، استاد دانشگاه تبریز از سوی انجمن شیمی ایران، به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال 97 انتخاب شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، در همین ارتباط به امضای مجتبی شمسی‌پور رئیس انجمن شیمی ایران لوح سپاسی اهداء شده که در آن آمده است: جهان سرشار از رازهاست و برای شکوفایی این رموز، دنیا نیازمند دستان پرتوان و اندیشه‌های پویای مردان و زنان بلند همتی است که در طی نمودن این مسیر پرفراز و نشیب سختی‌ها را به جان می‌خرند تا نسل‌های امروز و فردا بر اراده والایشان درود فرستند و ما شاد از آنیم که در کنار چنین عزیزانی هستیم.

عنوان استاد برجسته شیمی کاربردی کشور در سال 1397 نامی است که به پاس یک عمر تلاش بی وقفه تان در جهت ارتقای این دانش و تربیت دانش پژوهان شایسته در این عرصه برزانده شماست.

این گزارش حاکی است: ختایی، استاد تمام گروه شیمی کاربردی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز به عنوان چهره علمی شناخته شده کشورمان و حتی جهان است. این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در حال حاضر جزو دانشمندان یک درصد برتر جهان است.

یادآور می شود: علیرضا ختایی، استاد تمام گروه شیمی کاربردی دانشکده شیمی دانشگاه  تبریز و جزو دانشمندان یک درصد برتر جهان بوده و چاپ ۳۴۵  مقاله در مجلات ISI و علمی پژوهشی ، ارائه ۱۶۹ مقاله در سمینارهای علمی داخلی و خارجی، همکاری و اجرای ۱۹ طرح تحقیقاتی، چاپ دو جلد کتاب به زبان فارسی و ۱۳ جلد به زبان انگلیسی، ثبت هفت اختراع، عضو هیئت تحریریه (Editorial board)  هشت مجله  علمی،  پژوهشگر برتر گروه علوم پایه کشور و کسب جوایز مختلف پژوهشی و مدیر امور فناوری، رئیس گروه همکاری‌های فناوری و رئیس کمیته بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) دانشگاه تبریز از جمله سوابق علمی و اجرایی وی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است