پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   90336  | تاریخ خبر : 1397/06/07  | ساعت : 11:50

رئیس دانشگاه تبریز:

دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های جامع رتبه پنجم را کسب کرده است


نصر: رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع رتبه پنجم را کسب کرده است، گفت: در گزارش رویترزتایم دانشگاه تبریز جزو دانشگاه‌های موثر بوده و کاندیدای ارتقا نیز شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی پیش از ظهر امروز در بزرگداشت هشتمین سده آموزش عالی در تبریز و هفتادمین سال تاسیس دانشگاه تبریز در تالار وحدت اظهار کرد: تبریز شهر علامه‌ها، آزادی و آزادیخواهی، شهدای محراب، علم و فرزانگی همچنین شهریار سخن است. 

وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز با عمر بیش از هفتادسالگی بر تارک ایران اسلامی درخشیده است، گفت: مجوز تاسیس دانشگاه به سال ۱۳۲۴ بوده ولی پذیرش دانشجو به سال ۱۳۲۶ برمی‌گردد و خوشحالیم هفتادمین سالگی متقارن با تبریز ۲۰۱۸ شد.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: نزدیک به ۷۰۰ سال پیش مجتمع آموزشی ربع رشیدی شکل گرفت که ۴۰۰ هزار عنوان کتاب چاپی در آن وجود داشت و یک دانشگاه بین‌المللی و کارآفرین بود که ما تازه به این نتیجه رسیدیم که چنین دانشگاهی باید ایجاد شود.

وی افزود: افتخار می‌کنیم که مقام معظم رهبری آذربایجان را سر ایران نامیده است.

پورمحمدی با تاکید به رشد علم و فناوری در کشور گفت: ما در این زمینه مقام اول را در منطقه کسب کردیم که چنین نتایجی حاصل دانشگاه‌های برتر از جمله تهران و تبریز است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع رتبه پنجم را کسب کرده است، گفت: در گزارش رویترز، دانشگاه تبریز جزو دانشگاه‌های موثر بوده و کاندیدای ارتقا نیز شده است.

پورمحمدی تصریح کرد: از تمام تلاشگران عرصه علم و تحقیق قدردانی کرده که در حال حاضر در این جمع هستند. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است