پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89263  | تاریخ خبر : 1397/05/19  | ساعت : 12:58

فرماندار تبریز در تحریریه «نصر» تاکید کرد؛

رای شورای حل اختلاف استان در مورد سازمان ورزش شهرداری تبریز قطعی و لازم الاجراست/ شهرداری تبریز بر خلاف قانون عمل کرده است


نصر: فرماندار تبریز گفت: مردم باید بدانند کسانی که درباره انحلال سازمان ورزش شهرداری تبریز چنین جوسازی هایی کرده اند، در تیم های ورزشی شهرداری تبریز چه نقش هایی دارند؟

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "علیار راستگو" با حضور در تحریریه «نصر»، خبرنگاران را قشر آگاه و آگاهی بخش جامعه خواند و گفت: رسانه ها نقش مهمی در انعکاس مسائل و مشکلات جامعه دارند.

وی در ادامه به برخی فضاسازی های رسانه ای در خصوص ابلاغ رای شورای حل اختلاف آذربایجان شرقی در خصوص انحلال سازمان ورزش شهرداری تبریز، گفت: قبل از اینکه رای هیات حل اختلاف استان اعلام شود تا بنده آن را ابلاغ کنم، فضاسازی هایی صورت گرفت و به صورت زودهنگام مطالبی عنوان شد که کذب محض بودند.

 

سازمان ورزش شهرداری در چارت جدید شهرداری وجود ندارد

فرماندار تبریز افزود: سازمان ورزش شهرداری تبریز در چارت جدید شهرداری از سال 94 وجود ندارد و فعالیت این سازمان غیر قانونی است و این رسماً به شهرداری ابلاغ شده است. شهرداری سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را به دو سازمان تبدیل کرده است که خلاف قانون است.

راستگو گفت: مطالبی عنوان شد که کسانی در شورای حل اختلاف استان مخالف انحلال سازمان ورزش شهرداری تبریز بودند که این به هیچ وجه صحیح نیست و همه اعضاء این مصوبه را امضاء کرده اند.

وی با اشاره به برخی فضاسازی های زود هنگام در خصوص ابلاغ رای انحلال سازمان ورزش شهرداری تبریز، گفت: مشخص است که حتما منافعی در کار بوده که این طور سریع برخی ها بر آشفته شده اند، آن هم قبل از ابلاغ رای شورای حل اختلاف استان. عرض من به مردم تبریز این است کدام یک از این تیم های شهرداری که حتی شامل تیم فوتبال ساحلی هم می شود، بازیکنان بومی دارند؟ از تیم بستکبالشان چند نفر بومی است؟ از تیم والیبال چطور؟ حتی تیم شطرنج شهرداری هم غیر بومی است. تنها چند تیم مانند دوچرخه سواری و تکواندو بومی هستند.

 

رای شورای حل اختلاف استان قطعی و لازم الاجراست

فرماندار تبریز ادامه داد: رای شورای حل اختلاف استان قطعی و لازم الاجراست، لذا دامن زدن به این مسائل و فضاسازی ها چیزی را پیش نمی برد.

راستگو گفت: خودم آذربایجانی هستم، سرزمین پدری ام را دوست دارم، ورزش را هم دوست دارم. خوب چرا همین سازمان ورزش شهرداری تا حالا در محلات فقیر نشین شهر حرکتی برای ورزش همگانی انجام نداده است؟ چرا سالن های شهرداری در اختیار جوانان قرار داده نمی شود؟

وی ادامه داد: این پول ها در سازمان ورزش شهرداری تبریز از کجا هزینه می شود؟ باید مشخص شود. نکته دیگر هم این است که در خصوص این مصوبه می خواهند فرمانداری را مقابل تیم های ورزش تبریز قرار دهنده، در حالی که فرماندار فقط یک عضو این شوراست و این مصوبه قطعی و لازم الاجراست.

 

به عنوان فرماندار مدافع توسعه ورزش هستم

فرماندار تبریز افزود: اساساً ما به تیم های ورزشی نه ورود کرده ایم و نه ورود پیدا خواهیم کرد. مردم باید بدانند کسانی که چنین جوسازی هایی کرده اند، در این تیم های ورزشی شهرداری تبریز چه نقش هایی دارند؟

راستگو گفت: به مردم تبریز عرض می کنم، ما از ورزش تبریز حمایت می کنیم، اما در چهارچوب قانون. شورای شهر و آقای شهردار بروند مجوز شورای ورزش را بگیرند و این روند را قانونی کنند، در غیر این صورت شاهد تخلفات پرشماری خواهیم بود.

وی افزود: من علاقمند نبودم در این باره صحبت کنم، اما فضاسازی هایی در رسانه های مجازی انجام شده بود که قصد داشتند با تحریک احساسات پاک مردم از آب گل آلود ماهی بگیرند. من به عنوان فرماندار مدافع توسعه ورزش هستم. مگر یک ماه گذشته مسابقات آسیایی در تبریز برگزار نشد؟ فرمانداری تبریز در اجرای این مسابقات آسیایی نقش مهمی داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: ما برای حضور خانواده ها و خانم ها برای تماشای مسابقات والیبال آسیایی هماهنگی های لازم را انجام دادیم. کسانی که ادعای دلسوزی می کنند، باید در چهارچوب قانون عمل کنند.

راستگو در پایان خواستار تمکین به قانون شد و گفت: به رغم اینکه شورای شهر می دانست این سازمان غیر قانونی است، چرا مصوبه این سازمان را به هیات تطبیق فرستاده است؟

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

با سلام.دقیقا فرماندار درست میفرمایند.این همه بودجه ورزشی باید به جوانان خود شهر صرف شود.شهرداری با این هزینه هایی که در قهرمانی هزینه کرده است میتواست چندین سالن ورزش و حتی زمین فوتبال در خود شهر تبریز ایجاد کند.
14:02:03 1397/05/19
Ali
  
انحلال سازمان ورزش خيانت به ورزش آذربايجان است
09:34:47 1397/05/20
تبريزي
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است