پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89262  | تاریخ خبر : 1397/05/18  | ساعت : 18:40

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی:

رویکرد مدیریت آب حفظ منابع زیرزمینی است


نصر: مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی ضمن امیدواری به سپری شدن تابستان بدون قطعی آب در این خطه گفت: سعی بر این است بیشتر نیاز آبی استان از طریق آب های سطحی تامین شود و به منابع زیرزمینی فشار نیاید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، یوسف غفارزاده با اشاره به اینکه تابستان امسال در تعدادی از شهرستان ها به واسطه آبگیری پایین سدها با کمبود آب مواجه بودیم، گفت: با مدیریت زمان و تعویق استفاده از آب سدهایی مانند ستارخان و علویان کمبود آب مدیریت شد.

وی با اشاره به اینکه آب شرب تبریز از طریق رودخانه های زرینه رود و نهند در کنار چاه های دامنه سهند تامین می شود، خاطرنشان کرد: چاه ها سرمایه ای برای نسل های بعدی محسوب می شود و تراز این منابع باید ثابت بماند.
غفارزاده ادامه داد: در صورت استفاده بیش از اندازه از این منابع زیرزمینی و کاهش حجم مخزن احتمال نشست زمین وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر شهرستان های میانه و کلیبر بیشترین مشکل را در زمینه تامین آب دارند ، گفت: تنش آبی در کلیبر به واسطه افت منابع زیر زمینی در نتیجه کاهش روان آب هاست.
غفارزاده با بیان اینکه بیشترین نیاز آبی شهرستان کلیبر از طریق آب های زیرزمینی تامین می شود، خاطرنشان کرد: چاه های این شهرستان نیمه عمیق هستند و از مخازن بزرگ زیرزمینی بی بهره است.
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از سد پیغام چای مشکل آب شهرستان کلیبر رفع شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است