پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89255  | تاریخ خبر : 1397/05/18  | ساعت : 16:21

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

تجهيز بيمارستان امام رضا(ع) به دستگاه رادیوتراپی و آنژیوگرافی دوال/ نقشی در نوسانات بازار داروهای بیماران خاص نداريم


نصر: رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تهیه‌ی دستگاه رادیوتراپی و آنژیوگرافی دوال در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا،  محمد حسین صومی با اشاره به اقدامات و پروژه‌های درمانی اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیان کرد: راه‌اندازی بخش مسمومیت در بیمارستان سینا، افزایش دو برابری ظرفیت بیمارستان شهید قاضی برای مبتلایان به سرطان و راه‌اندازی بخش خون مجزا در بیمارستان کودکان، احداث بزرگ‌ترین بخش پیوند و دیالیز از اقدامات ویژه‌‌ای بود که نظیر آن کم‌تر دیده شده بود، اکنون به ازای هر بیمار، چهار دستگاه دیالیز داریم.

هیچ مشکلی در تامین دارو نداریم
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که به عنوان متولی دانشگاه، نقشی در نوسانات قیمت داروهای بیماران خاص نداشته‌ و هیچ مشکلی در تامین دارو نداریم، عنوان کرد: بیمه باید در قبال این تغییرات پاسخگو بوده و به تعهداتش عمل کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به مسئله‌ی دریافت قسمتی از هزینه‌ی آمپول "دسفرال" از برخی بیماران تالاسمی گفت: نظر فنی وزارت این است که داروهای خوراکی تالاسمی‌ها که در بیش از ۹۰ درصد جوابگو هستند، جایگزین تزریق شود، از این رو سیاست‌ها به گونه‌ای است که خدمات پایه به این بیماران ارایه شود و اگر کسی مایل به استفاده از این خدمات پایه نباشد، هزینه‌ی اضافی را خودش پرداخت کند. با وجود تولیدات داخل، استفاده از داروهای خارجی لزومی ندارد.

وی با تاکید بر این که داروهای مبتلایان به سرطان بر اساس بسته‌ی خدمت، توزیع می‌شوند، اظهار کرد: به عنوان مثال داروهای ایرانی سرطان سینه در بیش از ۹۰ درصد موارد، پاسخگوی نیازهای بیمار بوده و منطقی است تا هزینه‌های اضافی تمایل بیمار به استفاده از داروهای خارجی به سیستم سلامت تحمیل نشود.

با ثبات قیمت ارز، مشکل کمبود برخی تجهیزات پزشکی برطرف می‌شود
وی در ادامه در پاسخ به کمبود "کاتتر" مورد استفاده‌ در عمل بیماران دیالیزی در استان عنوان کرد: با توجه به نوسانات ارزی، کمبود برخی لوازم پزشکی محتمل بود، با ثبات قیمت ارز، مشکل کمبود برخی تجهیزات پزشکی برطرف می‌شود. دانشگاه در حالی تجهيزات خدمات سر پایی بیماران را تامین می‌کند که ملزم به تامین آن نیست و شرکت‌ها به دلیل کمبود نقدینگی با این مشکل روبه‌رو شده‌اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است