پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89240  | تاریخ خبر : 1397/05/18  | ساعت : 12:52

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

موقعیت آذربایجان شرقی شرایط نجات کشور را دارد


نصر: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که موقیعت آذربایجان شرقی شرایط نجات کشور را دارد، گفت: مردم آذربایجان با ریسک بالایی فعالیت می کنند و شرایط نجات کشور را دارند؛ از این رو باید فضا را برای ورود سرمایه گذاران آماده کرده و زمینه را برای این افراد فراهم کنیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، صادق نجفی در جلسه تبیین سیاست‌های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از واحدهای صنعتی در تبریز با بیان این‌که آذربایجان در طول تاریخ برای عظمت ایران نقش آفرینی کرده است، اظهار کرد: تجار آذربایجان سرمایه و اجناس خود را برای دفاع از این سرزمین فروختند و امروز نیز کارآفرینان، تولید کنندگان و صادرکنندگان باید راهگشایی برای خروج از جنگ اقتصادی حاکم در کشور باشند.

وی اضافه کرد: باید اتاق فکری بین تولید کنندگان و مدیران تشکیل شود تا روش ها و راهکارهای خارج شدن از این بحران ها مورد بررسی قرار گیرد؛ به عنوان مثال چند سال پیش صنایع غذایی آذربایجان با مشکلاتی مواجه بوده، اما با تلاش ها و پیدا کردن راهکارهایی اکنون حدود ۸۰ درصد شیرینی و شکلات در آذربایجان شرقی تولید می شود.

نجفی با انتقاد از کسانی که به دنبال تضعیف دولت در  شرایط حساس کنونی هستند، گفت: امروز تضعیف دولت مترادف تضعیف امید مردم به آینده و نگرانی نسبت به افق‌های پیش روی جامعه می‌شود.

وی‌ با بیان این‌که برخی رسانه های خارجی شرایط اقتصاد کشور را طوری نشان می دهند که کشور از بین رفته است، خاطرنشان کرد: این موضوع خواست و برنامه اصلی دشمنان برای اجرایی کردن اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران است.

دشمنان به دنبال تزریق پمپاژ منفی برای کشور هستند، ادامه داد: ایران سالیان سال تجربه مقابله با تحریم ها و جنگ های داخلی و خارجی را داشته و با سربلندی از این وضعیت عبور کرده است؛ امروزه نیز نیازمند تبادل تجربه، همراهی و همدلی هستیم تا این جنگ اقتصادی را نیز  پشت سر گذاشته و برای تولید و اقتصاد کشور کمک کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که باید تهدید دشمن را دفع و به فرصت تبدیل کنیم، ادامه داد: در این شرایط اقتصادی حاکم در کشور، طی سه ماهه اخیر ۳۴۰ کارخانه تعطیل شده را احیا و پنج هزار و ۶۰۰ واحد با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال تکمیل هستند که این یک مزیت و اقدام بسیار موثری است.

وی در خصوص هجوم مردم برای خرید طلا و ارز، خاطرنشان کرد: برخی از مردم با توجه به روند افزایش قیمت ارز، برای حفظ ارزش دارایی خود یا به خاطر کسب سود بیشتر، به سمت ارز می‌روند و همچنین در این فضا طبیعتا بازار برای دلالان و سودجویان هم مناسب است که بازار سیاه ارز را برای کسب منفعت ایجاد کنند. این مسائل در نهایت موجب می‌شود که تقاضا برای ارز به یکباره چند برابر شود و زمینه افزایش نوسانات فراهم شود.

وی با اشاره به تدوین بسته حمایتی از صنایع، عنوان کرد: برای حل مشکلات تولید‌کنندگان و تامین مواد اولیه  بسته کاملی در زمینه تولید و صادرات تهیه شده است که همزمان با تدوین این بسته، بزرگترین نمایشگاه صنایع ایران افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

به دست شما و امثال شما حتما اتفاق خواهد افتاد مردم تبریز با 2018 تان خاطرات تلخ بسیار دارند و شما را فراموش نخواهند کرد
15:00:02 1397/05/18
SHAHIN NAZARI
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است