پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89236  | تاریخ خبر : 1397/05/18  | ساعت : 12:22

رئیس اداره فنی و طراحی پارکهای تبریز خبر داد:

طرح جلوگیری از هدر رفت انرژی و کنترل هزینه‌ها در بوستان های تبریز آغاز شد


نصر: رئیس اداره فنی و طراحی پارکهای تبریز از برنامه‌ریزی جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی و کنترل هزینه‌ها در سطح پارک‌های تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، حسین حسین‌پور با اعلام این خبر اظهار داشت: این اقدام با هدف مدیریت هزینه‌ها و برنامه‌ریزی جهت استفاده اصولی از منابع انرژی در دستور کار مجموعه فضای سبز تبریز قرار دارد.

حسین پور افزود: در نخستین گام از این طرح تعویض لامپ های پر مصرف استفاده شده در سطح پارکها و بوستان ها در دستور کار قرار دارد به نوعی که با شناسایی و تعویض این لامپ‌ها می‌توان تا اندازه زیادی در مصرف برق صرفه جویی کرد.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این هزینه‌های زیادی از بابت فیش‌های برق پرداخت می‌شد که با ممیزی اشتراک برق می‌توان این موارد را مدیریت کرد.

رئیس اداره فنی و طراحی پارکهای تبریز همچنین تصریح کرد: به طور مثال تغییر در ساعت روشن شدن آب نماها از دیگر این موارد است که می‌توان با مدیریت صحیح، هم رضایت شهروندی در سطح شهر ایجاد کرده و هم در راستای کاهش هزینه‌ها اقدام کرد.

حسین پور این طرح را موضوعی جدید در فضای سبز عنوان کرده و گفت: زمان بر بودن اجرای این طرح موضوعی مهم است که باید به تدریج و به مرور در تمامی پارکها فراگیر شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در پارکهای مهمی همچون ائل گلی، باغ گلستان و... اقدامات مربوط به جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها و کنترل انرژی آغاز شده و به مرور در دیگر بوستان‌ها نیز تداوم پیدا می کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است