پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   89143  | تاریخ خبر : 1397/05/16  | ساعت : 19:19

شهردار اسکو عنوان کرد؛

نقش انکار ناپذیر خبرنگاران در تقویت حس مسئولیت پذیری مسئولان/ تحول در ساختار شهرداری اسکو


نصر: شهردار شهر اسکو گفت: نقش رسانه ها در اشاعه فرهنگ مردم دوستی و همچنین حس مسئولیت پذیری مسئولان، همواره حائز اهمیت است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، ظهر امروز نشست مطبوعاتی شهردار شهر اسکو با اصحاب رسانه آذربایجان شرقثی، به مناسبت روز خبرنگار در روستای تاریخی ،صخره ای کندوان برگزار شد.

"بابک شریفی" در این نشست ضمن قدردانی از تلاش های بی شائبه خبرنگاران استان در اعتلای فرهنگ و انعکاس ظرفیت های استان، اظهار کرد: رسانه ها همواره صدایی رسا برای بیان سخنان آحاد مردم هستند، من معتقدم این رسانه ها هستند که می توانند با انعکاس سخنان مردم به مسئولان و همچنین مسئولان به مردم در ایجاد ارتباطی مستحکم اجتماعی نقش داشته و این پیوند را بیش از پیش استحکام بخشند.


وی در خصوص اهداف مجموعه شهرداری اسکو، اظهار کرد: شهرداری اسکو بخش مهمی از اهداف خود را بر حوزه گردشگری و سرمایه گذاری های مربوط به این حوزه معطوف ساخته و اقدامات اولیه را در این راستا، با آغاز بررسی تملک اراضی برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی آغاز نموده است. این مجموعه در تلاش است تا با ایجاد اقامتگاه های بوم گردی فرصتی مناسب را برای جذب و ترغیب گردشگران جهت اقامت حداقل ۲۴ ساعت در این شهرستان فراهم سازد.


شریفی ادامه داد: دومین محور اهداف این مجموعه، پروژه های سرمایه گذاری رفاهی خواهد بود که با استفاده از اراضی که در ورودی شهر قرارگرفته، می توان ظرفیتی مناسب جهت برقراری این پروژه رفاهی به وجود آورد. 


شهردار اسکو با بیان اینکه این شهرستان برخلاف سال های اخیر، شاهد تحولی شگرف و تازه در ساختار و امور شهرداری است، اذعان داشت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد برخی ناهماهنگی ها و گسست هایی در ساختار شهرداری اسکو بودیم که در این راستا، برنامه های مدونی جهت ترمیم و اصلاح ساختاری آن تبیین شد.


وی در ارتباط با برنامه های شهرداری شهرستان اسکو در مورد رویداد بزرگ تبریز ۲۰۱۸ ، تاکید کرد: در ارتباط با رویداد تبریز ۲۰۱۸، متاسفانه باید بگویم که پیش از این هیچ اقدامی در این راستا در باغ شهر اسکو انجام نگرفته بود، از اقدامات دیگری که در 9 ماه اخیر صورت گرفته، تشکیل کمیته تخصصی تبریز ۲۰۱۸ است که تا کنون با برگزاری جلسات مستمر سعی در بررسی و ارائه راهکارهای جدید در راستای توسعه و بهبود وضعیت گردشگری شهرستان و همچنین تبریز داشته است. باید واقف باشیم که تبریز ۲۰۱۸ تنها یک رویداد یک روزه و کوتاه مدت نیست بلکه برندی بر نام تبریز است که سال ها می توان با استفاده از آن در زمینه توسعه و همچنین ارتقا سطح ظرفیت های فرهنگی و گردشگری سرمایه گذاری کرد.


شریفی با اشاره بر اینکه راهکارهای شهرداری صرفا نباید در زمینه های عمرانی و شهری باشد، ادامه داد: ما معتقدیم که شهرداری علاوه بر پروژه های عمرانی خود باید در اموری چون ایجاد نشاط اجتماعی با برگزاری برنامه های فرهنگی و تفریحی نیز نقش داشته و تمام توان خود را در ترویج این امر مهم به کار گیرد، از این رو یکی از سیاست های مجموعه شهرداری اسکو مشارکت در امر برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهری و همچنین برگزاری برخی از رویدادهای فرهنگی مربوط به تبریز ۲۰۱۸ در این شهرستان است.


وی با اشاره بر ظرفیت مهم و ارزشمند توریستی "کندوان" در جوار این شهر و همچنین برگزاری جشنواره های مختلف در این روستای تاریخی و باستانی، اظهار کرد: شهرداری اسکو آمادگی خود را برای تشریک مساعی در امور برگزاری جشنواره های بین المللی و همچنین توسعه ظرفیت گردشگری روستای کندوان اعلام می دارد و همواره آماده ارائه خدمات به گردشگران بازدیدکننده از این روستای ارزشمند است.

شریفی در پایان با بیان اینکه شهر اسکو همواره در پرورش چهره ها و شخصیت های مهم فرهنگی و علمی در منطقه پیشرو بوده است، ادامه داد: شهرستان اسکو همواره با شخصیت های علمی و فرهنگی تاثیرگذار خود در کشور و منطقه شناخته شده است، قطعا نقش این افراد در اعتلای فرهنگ غنی این شهرستان بسیار حائز اهمیت خواهد بود، از این رو شهرداری شهرستان اسکو در نظر دارد با  دعوت از شخصیت های موفق شهرستان که در سایر شهرها و یا کشورها زندگی می کنند، ضمن تقدیر از زحمات و موفقیت های آن ها، فرصت مناسبی را جهت اقامت آن ها و همچنین تشریک مساعی در خصوص بهبود ظرفیت های گردشگری و توسعه آن ها داشته باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است