پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   88361  | تاریخ خبر : 1397/05/02  | ساعت : 16:24

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی کشور:

بسیج اساتید باید چشم و بازوی مسئولان استان باشند


نصر: رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه رویکرد و سیاست کلی بسیج اساتید رویکرد حل المسائلی است، گفت: بسیج اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی استان ها باید چشم و بازوی مسئولان استان باشند.

به گزارش نصر، "محمود هاشمی" صبح امروز در جلسه هم اندیشی کانون های بسیج اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) گفت: بسیج اساتید از زمان تاسیس تاکنون رسالت بسیار مهمی را برعهده داشته است؛ با رصد فراض های امامین انقلاب به این نتیجه می رسیم که دانشگاه از اهمیت بسیاری در کشور و نظام برخوردار است و اهمیت دانشگاه را اساتید آن دو چندان می کند.

وی افزود: با وجود پتانسیل و ظرفیت بسیج اساتید در استان ها، انتظارها از اقشار مختلف بسیجی خصوصا بسیج اساتید در دانشگاه بالا می رود.

هاشمی با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: ما انتظار داریم از تمام ظرفیت های انقلابی مورد توجه قرار گیرد؛ وضعیتی که بین مسئولان فعلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز حاکم است، بیانگر پیشینه انقلابی و فعالیت های قبلی شان در بسیج، سپاه یا نهاد های انقلابی است. تحولات انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی است که به استان ها سرایت کرده است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اذعان کرد: یکی از افتخارات بسیج اساتید، انطباق حداکثری برنامه ها با انتظارات نائب امام عصر (عج) است. این در حالی است که مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی، بحث رفتن به سمت کشف، بررسی و حل مشکلات جامعه را تاکید کرده اند.
هاشمی با بیان اینکه دغدغه مسئولان در دانشگاه ها لازمه دغدغه مسئولان انقلابی است، تصریح کرد: لازم است تا بسیج اساتید در راستای اهداف انقلاب اسلامی پای کار و مورد توجه واقع شوند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را صدای انقلاب ابراز کرد و گفت: از مهم ترین انتظاراتی که می توان از دانشگاه آزاد اسلامی در استان داشت، جاری و ساری بودن خط انقلاب است چرا که دانشگاه آزاد اسلامی استان بلندگو و صدای انقلاب است؛ همچنین تقویت اقشار مختلف بسیج خصوصا کانون های بسیج اساتید می تواند نماد جاری شدن خط انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه لازم است امکانات تشکیل کانون های بسیج اساتید فراهم شود، خاطرنشان کرد و گفت:

وی افزود: عزم جدی مسئولان دانشگاه در تحولات انقلاب وجود دارد اگر نقضی وجود دارد شاید زمان وجود نداشته در سازمان مرکزی این عزم هم تربیت دانشجو هم برای جذب استاد انقلابی و متقاضی جذب هیات علمی انقلابی دیده می شود. بسیج اساتید اگر این را ندید بگیرند باید مطالبه گری کنند.

هاشمی در پایان به تقویت خط انقلاب و کانون ها تاکید کرد و گفت: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی جزو بسیج اساتید و کانون های برتر استان های کشور است. بسیج اساتید این استان انقلابی هستند و پای کار انقلابند و تحولات انقلابی در این استان اتفاق افتاده است.

"حسین جدیری" رئیس بسیج اساتید استان نیز گفت: بسیج اساتید از لحطه تشکیل به عنوان موتور محرکه¬ی قوی تربیت کننده و آینده ساز مملکت نقش ویژه ای در میان کلیه اقشار بسیج دارد.

وی افزود: با توجه به کسوت این قشر از بسیج قطعا باید نقش خود را بطور سازنده در کلیه امور و در مسایل جاری و مدیریت کشور به نحو علمی و شایسه ایفا کند.

جدیری به تشکیل بسیج اساتید در همه شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش دانشگاه آزاد اسلامی، کانون های بسیج نیز در این دانشگاه افزایش یافته بطوریکه قریب ۵۰ درصد بسیج اساتید استان از اعضای هیات علمی و مدرسان دانشگاه آزاد اسلامی هستند.17کانون مصوب و سه کانون غیر مصوب در استان داریم که ۹ کانون آن در دانشگاه ازاد اسلامی استان بوده است.

وی اذعان داشت: درراستای مدیریت بهتر مسئولان، اولویت اول بسیج اساتیدکمک به مدیریت دانشکاه است. اساتید بسیجی دست، گوش و نیروی توانای مسولان هستند و باید مشکلات را دریابند و برای حل آن کمک کار مدیران باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است