پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   87613  | تاریخ خبر : 1397/04/19  | ساعت : 13:16

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

طرح تساوی دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد


نصر: رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از آماده شدن طرحی برای تساوی دیه زن و مرد خبرداد و گفت: به زودی امضاهای این طرح جمع آوری و به هیات رییسه تقدیم می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، پروانه سلحشوری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اظهار داشت: برابری دیه زن و مرد یکی از مواردی است که فراکسیون زنان از ابتدای تشکیل مجلس دهم به دنبال آن بوده است.

وی افزود: تدوین طرح تساوی دیه زن و مرد در اواخر سال 96 در این فراکسیون آغاز و پس از بررسی های کارشناسی آماده شد.

رییس فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: با توجه به رویکردهای قرآنی تلاش ما این است که دیه زن و مرد مساوی شود و در این راستا با جمعی از علمای دین و متخصصان امر و همچنین شورای مشورتی فقهی و حقوقی معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده جلساتی را برگزار و مفاد این طرح را آماده کرده ایم.

سلحشوری یادآور شد: در این شورا که به ریاست معصومه ابتکار تشکیل می شود با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، نمایندگان مجلس طرح های با محوریت وضعیت زنان بررسی کارشناسی می شود.

وی با تاکید بر این که این شورا بازوی مشورتی به حساب می آید، گفت: هم اکنون این طرح در شورای مشورتی فقهی و حقوقی معاونت زنان ریاست جمهوری به طور همزمان در حال بررسی است و جمع آوری امضا برای آن به زودی آغاز و به هیات رییسه مجلس ارائه می شود.

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که رسیدگی به این طرح در مجلس دهم به پایان برسد تا بتوانیم به حل مشکلات زنان کمک بسزایی کنیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (1)

ای کاش طرحی نیز برای کاهش حق تملک هویت انسانی زن بعد از ازدواج ، از طرف مردان؛ ارائه و تصویب شود.که سد فکری و گاه عقده ای عظیم برای زنان است. شاید بسیاری از مشکلات مهریه و قتل های خانوادگی در پی عدم تحمل برخی شرایط سخت، مشکلات عدیده برای طلاق های توافقی و جدایی (که گاه برای آرامش فرزندان نیز به صلاح است)کاهش یابند.
08:33:28 1397/04/20
هموطن
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است