پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   87457  | تاریخ خبر : 1397/04/16  | ساعت : 15:46

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ /

موج زندگی در دست ساخته های زنان بوشهری


نصر: زنان همواره در عرصه های مختلف به ویژه کارهای دستی که از ذوق، سلیقه و ظرافت سرچشمه می گیرد، پیشتاز بوده اند و این هنر و خلاقیت همواره سبب خودباوری آنان در ایجاد اشتغال و کسب درآمد شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

 به گزارش نصر، صنایع دستی بوشهر یکی از صنایع وابسته به طبیعت این منطقه است، چراکه مواد اولیه مورد نیاز برای این هنر باستانی در اطراف محل زندگی افراد یافت شده و از این رو با توجه به اقلیم متنوع، صنایع دستی مختلف و گوناگونی در آن وجود دارد.

"معصومه امام حسنی" یکی از بانوان هنرمند بوشهری توانسته با خلق آثار تزئینی با صدف های دریایی و با طراحی نو در تغییر روند تولید در حوزه صنایع دستی بوشهر سهم بسزایی داشته باشد.

وی اظهار کرد: محصولات تولیدشده در این رشته، با رویکرد جدید صنعتگران فعال در این حوزهبیشتر جنبه کاربردی و تزیینی دارند.

امام حسنی گفت: با مشتقات دریایی از جمله صدف خام می توان تابلوهای تزئینیبا تلفیق نقاشی، عروسک‌های صدفی و زیورآلات کاربردی از جمله گردن‌بند، گل سینه، آویز ساعت، آویز موبایل و گیره مخصوص روسری ساخت.

این بانوی هنرمند بوشهری از حسن علاقه خود به شهر تبریز سخن به میان آورد و گفت: علاقه خاصی به تبریز دارم، چراکه نمایشگاه صنایع دستی تبریز تنها نمایشگاهی است که وقتی می رویم، مدیرکل میراث فرهنگی مرتبا در نمایشگاه حضور داشته و جویای حال هنرمندان است.

امام حسنی با تاکید بر ضرورت تبلیغات بیشتر نمایشگاه های صنایع دستی، ادامه داد: تبلیغات این نمایشگاه بسیار مهم است و می توان گفت ۸۰ درصد موفقیت چنین نمایشگاه هایی به تبلیغات وابسته است.

بانوی هنرمند بوشهری گفت: مردم بوشهر تمایل زیادی به این هنر دارند و می دانند که صدف چه خاصیت هایی دارد، این موضوع در میان مردم تبریز هم صادق است و در چندین دوره اخیر شهد استقبال خوبی از طرف مردم هنردوست تبریز بودم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است