پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86473  | تاریخ خبر : 1397/03/24  | ساعت : 18:46

رئیس سازمان صنایع کوچک در تبریز:

مدیران استان ریسک نمی کنند/ تمام حاکمیت باید به گفتمان مشترکی برای حمایت از بخش تولید برسد


نصر: معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان صنایع کوچک گفت: ما تمام اختیارات را به مدیران استان ها تفیض کرده ایم، اما متاسفانه فضایی در استان حاکم است که مدیران ریسک نمی کنند و همه موارد را به مرکز ارجاع می دهند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "صادق نجفی" پیش از ظهر امروز در آئین بهره برداری از میز خدمت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: در حوزه صنعت قطعاً باید یک سند توسعه ای و استراتژی وجود داشته باشد تا حرکت رو به جلو هدفمندی حاصل شود.

وی افزود: در این راستا طرحی آمارگیری از وضعیت واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی اجرا می شود و تا آخر تیر ماه نتایج آن جهت بررسی و برنامه ریزی مشخص می شود.

نجفی گفت: آخرین آمار پروانه های بهره برداری صادر شده حدود 84 هزار فقره است که حدود نیمی از آن ها در شهرک های صنعتی کشور مستقر هستند.

وی از رشد شهرک های صنعتی خصوصی در کشور خبر داد و گفت: 20 درصد صنایع کشور در 50 شهرک صنعتی خصوصی مستقر هستند.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه از عدم ریسک پذیری مدیران استانی انتقاد کرد و گفت: ما تمام اختیارات را به مدیران استان ها تفیض کرده ایم، اما متاسفانه فضایی در استان حاکم است که مدیران ریسک نمی کنند و همه موارد را به مرکز ارجاع می دهند.

نجفی گفت: هر کس امروز روحیه جنگجویی و ریسک پذیری ندارد، باید کنار برود. امروز فضا، فضای مبارزه و جنگندگی است. می بینیم که ترامپ امروز همه مدیرانش را طوری انتخاب می کند که برای تحقق منافع ملی حتی بسیاری از عهدنامه های بین المللی را نادیده می گیرند.

وی افزود: در مقابل چنین افرادی باید روحیه جنگندگی و ریسک پذیری مدیران بالا باشد و نترس باشند. دلیلی ندارد که مدیری برای انجام وظیفه و کار برای منافع ملی بترسد و ریسک نکند.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد: آذربایجان با سایر جاها فرق می کند و ما باید همیشه پیشتاز باشیم.

نجفی افزود: تاسف بار است که بیش از 500 هزار جواز تاسیس صادر کنیم، اما کمتر از 10 درصد آن به صدور ژروانه بهره برداری منجر شود.

وی به لزوم برنامه ریزی و آمایش سرزمینی تاکید کرد و گفت: نمی شود همه صنایع در همه استان های کشور حضور داشته باشند، پس آمایش سرزمینی چه می شود؟ آب نیست، اما شاهدیم ژشت سر هم طرح های فولادی به بهره برداری می رسد، به جای اینکه چنین طرح هایی در استان های ساحلی اجرا شود.

نجفی به انتقاد از سرپیچی بانک ها از مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پرداخت و گفت: بانک ها حق سرپیچی از مصوبات شورای گفتگو را ندارند.

وی ادامه داد: در حالی که واحدهای صنعتی مثل برگ خزان یکی یکی می ریزند، هیچ مسئولی نباید خواب خوشی داشته باشد. امروز دچار شرایط سختی هستیم و ما در سختی ها خودمان را بیشتر نشان داده ایم.

رئیس سازمان صنایع کوچک گفت: تمام حاکمیت باید به گفتمان مشترکی برای حمایت از بخش تولید برسد و نباید عملکردهای عادی به جای اقتصاد مقاومتی جا زده شود.

نجفی افزود: اقتصاد مقاومتی آن است عملی نشدنی و مشکل را با ابتکار و خلاقیت به انجام برسانیم و سنگی را از پیش پای تولید برداریم.

وی در پایان گفت: امروز رسانه ها وظیفه سنگینی دارند و باید فضا را به سمت ایجاد گفتمان مشترک برای حمایت از تولید سوق دهند.

نجفی در پایان گفت: امروز باید تمام مسئولانی که جرات کار ندارند تا منافع ملی را تامین کنند را از سیستم مدیریت کشور حذف کنیم. امروز به مدیرانی با روحیه جنگجویانه خستگی ناپذیر نیاز داریم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است