پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86465  | تاریخ خبر : 1397/03/24  | ساعت : 17:30

رئیس اتاق بازرگانی تبریز مطرح کرد؛

برخی کاستی های زیرساختی در شهرک های صنعتی مشهود است/ شهرداری تبریز به کوی های صنعتی هیچ خدماتی ارائه نمی کند


نصر: رئیس اتاق بازرگانی تبریز به مشکلات جاده دسترسی استاندارد و ایمن برخی شهرک های صنعتی اشاره کرد و گفت: فقدان فضای مناسب زیرساختی، تاسیسات، جاده های دسترسی و ... در برخی شهرک‌های صنعتی کاملا احساس می‌شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "صمد حسن زاده" پیش از ظهر امروز در آئین بهره برداری از میز خدمت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه وضعیت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در شان صنعتگران استان نیست و از نظر زیرساخت ها، تاسیسات و فضاهای رفاهی کاستی هایی وجود دارد.

وی افزود: این در حالی است که در برخی از استان‌ها وضعیت شهرک‌های صنعتی بسیار بهتر از آذربایجان‌شرقی است.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز اضافه کرد: باید به به زیباسازی و آبادانی شهرک‌های صنعتی اهتمام شود و امروز باید شهرک‌های صنعتی استان در کشور نمونه باشند.

حسن‌زاده گفت: امیدواریم وضعیت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی دستکم در ردیف کشورهای همجوار قرار گیرد.

وی به مشکلات جاده دسترسی استاندارد و ایمن برخی شهرک های صنعتی اشاره کرد و گفت: فقدان فضای مناسب زیرساختی، تاسیسات، جاده های دسترسی و ... در برخی شهرک‌های صنعتی کاملا احساس می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز در ادامه اظهار کرد: در اساسنامه شهرک‌های صنعتی محل‌هایی برای تشکل‌ها و خوشه های صنعتی در نظر گرفته شده است، اما در بسیاری از شهرک صنعتی استان این جایگاه هنوز تعریف نشده است.

حسن زاده  به ارائه تسهیلات رونق اقتصادی روستایی هم اشاره کرد و گفت: در کشور مشکلات اقتصادی وجود دارد و این بسیار درست است که رفاه اجتماعی را از پایین به بالا در کل کشور فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه این امر از مهاجرت بی رویه به شهرها جلوگیری می کند، گفت: با پول پخش کردن این امر تحقق نخواهد یافت بلکه اقدامات زیربنایی‌تر لازم است و در کنار ارائه تسهیلات ایجاد ارتباط بین واحدهای بزرگ و واحدهای کوچک روستایی جهت مدیریت آنها ضروری است.

این فعال اقتصادی در پایان با انتقاد از شهرداری تبریز در خصوص عدم ارائه خدمات به کوی های صنعتی تبریز گفت: بسیاری از واحدهای بزرگ تولیدی در کوی های صنعتی استقرار دارند و سالانه میلیاردها تومان به شهرداری عوارض می پردارند، اما کوی های صنعتی هیچ خدماتی از شهرداری تبریز دریافت نمی کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است