پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86463  | تاریخ خبر : 1397/03/24  | ساعت : 17:19

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی عنوان کرد:

وضعیت نامناسب نگهداری از کالاهای قاچاق


نصر: معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی وضعیت نگهداری از کالاهای قاچاق در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان را نامطلوب و نامناسب توصیف کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بابک محبوب علیلو در چهارمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در سال 97 که با موضوع بررسی وضعیّت انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان و عدم امحاء کالاهای موجود در آن تشکیل شد گفت: با توجه به بازدید اخیر نمایندگان کارگروه از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان، وضعیّت این انبارها به ویژه در نگهداری کالاهای فاسدشدنی، مطلوب و مناسب نیست؛ این کالاها سرمایه ملّی است چه حکم به ضبط اموال به نفع دولت صادر شود چه حکم به استرداد اموال در حقّ صاحب کالا و چه حکم به امحاء کالاها و در هر حال اگر این کالاها در وضعیّت مطلوب و مناسب نگهداری نشوند، این سرمایه ملّی در معرض تضییع و تفریط قرار می گیرد.
وی با اشاره به تبصره «2» ماده 215 قانون مجازات اسلامی مصوب سال1392، انباشته شدن کالاهای قاچاق در انبارها را ناموجّه دانست و بیان داشت: با استفاده از ظرفیت مقرره قانونی مذکور به راحتی می توان بخش عمده ای از کالاهای قاچاق موجود در انبارها را تعیین تکلیف کرد.

معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اظهار امیدواری کرد با مدیریّت علمی و جهادی، این کالاها به زودی تعیین تکلیف شده و امحاء شوند.
رئیس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری کل استان همچنین بر استفاده از ظرفیت این کارگروه در راستای تحقّق فرمایشات مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) در حمایت از کالای ایرانی و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز تأکید کرد.
تبصره «2» ماده 215 قانون مجازات اسلامی مصوب سال1392: مالی که نگهداری آن مستلزم هزینه نامتناسب برای دولت است یا موجب خرابی یا کسر فاحش قیمت آن می گردد و حفظ مال هم برای دادرسی لازم نیست و همچنین اموال ضایع شدنی و سریع الفساد حسب مورد به دستور دادستان یا دادگاه به قیمت روز فروخته می شود و وجه حاصل تا تعیین تکلیف نهایی در صندوق دادگستری به عنوان امانت نگهداری می گردد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است