پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86447  | تاریخ خبر : 1397/03/24  | ساعت : 12:02

عصارزاده؛ عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در تبریز خبر داد:

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با میانگین نرخ 6 درصد توسط بانک توسعه تعاون


نصر: عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون از پرداخت تسهیلات با نرخ میانگین 6 درصد در قالب طرح حمایت از اشتغال پایدار روستایی خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی، امیر هوشنگ عصار زاده صبح امروز در نشست مشترک مدیران شعب بانک توسعه تعاون استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل با موضوع بررسی روند اجرایی طرح حمایت از اشتغال پایدار روستایی افزود: یکی از مهمترین طرح های حمایت از اشتغال در کشور طرح حمایت از اشتغال پایدار روستایی است که می تواند به رفع معضل بیکاری و توسعه پایدار روستاهای کشور منتهی شود.

وی با اشاره به تاریخچه تصویب و اجرای این طرح اذعان داشت:  این طرح پس از تصویب و تبدیل به قانون ؛ در نیمه دوم سال 96 با تدوین و تصویب آئین نامه ها به مرحله اجرا در آمد.

عصارزاده افزود: بر اساس این طرح بالغ بر  120 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی ، پست بانک و صندوق کارآفرینی و امید برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: بر اساس تخصیص های صورت گرفته بانک توسعه تعاون 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ چهار تا 10 درصد در بخش های مختلف و در مسیر ایجاد فرصت های جدید شغلی روستایی و عشایری پرداخت می کند.

 

این عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه با تاکید بر اینکه اجرای طرح حمایت از اشتغال پایدار روستایی اولویت نخست بانک توسعه تعاون در سالجاری است اظهار داشت: بانک توسعه تعاون با توجه به اهداف و ماموریت های ذاتی خود با تمام توان در مسیر توسعه بخش گام برمی دارد.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات در قالب طرح حمایت از اشتغال پایدار روستایی فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است که بانک توسعه تعاون تلاش دارد با ارایه عملکردی مناسب از خود نهایت بهره مندی از فرصت ایجاد اشتغال در شرکت های تعاونی روستایی و عشایر را فراهم کند.

وی ادامه داد: منابع مناسب این طرح فرصتی مغتنمی را برای توانمندسازی شرکت های تعاونی پیش روی بخش تعاون قرار داده است.

وی اضافه کرد: رویکرد تعاون یک رویکرد جهانی است و در دنیای امروز بسیاری از صاحبنظران معتقدند قرن پیش روی بشر قرن تعاونی ها است. این صاحبنظران حل  بسیاری از چالش های جهان را در سایه الگوی اقتصادی اجتماعی تعاون جستجو کنند.

 این گزارش حاکی است، نشست مشترک مدیران شعب بانک توسعه تعاون استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل با حضور عضو هیات مدیره بانک و برخی مدیران ستاد در تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است