پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86445  | تاریخ خبر : 1397/03/24  | ساعت : 14:55

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی خبر داد:

صادرات 800 میلیون دلاری صنایع کوچک آذربایجان شرقی


نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته صنایع آذربایجان شرقی 2 میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات انجام دادند که 800 میلیون دلار آن مربوط به صنایع کوچک و 80 میلیون دلار نیز صادرات خوشه‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی بوده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "حسین نجاتی" پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی از "میز خدمت" در شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته صنایع آذربایجان شرقی 2 میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات انجام دادند که 800 میلیون دلار آن مربوط به صنایع کوچک و 80 میلیون دلار نیز صادرات خوشه‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی بوده است.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک نقش بسیار مهمی در توسعه صنعتی و افزایش صادرات کشور دارند، گفت: صنایع استان باید به سمت تولید صادرات محور حرکت کنند.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی اضافه کرد: جوازهای تاسیس ارائه شده به واحدهای صنعتی منطبق بر مقررات شرکت شهرک‌های صنعتی است و هماهنگی های بسیار خوبی بین سازمان صمت و سازمان صنایع کوچک وجود دارد.

نجاتی گفت: به هیچ وجه برای زمین‌های مزروعی و کشاورزی جواز تاسیس صادر نخواهیم کرد. مگر برای برخی صنایع گروه 7 که استقرار آن ها در شهرک های صنعتی ممکن نباشد. ما تلاش می‌کنیم تمام صنایع را به سمت شهرک ‌صنعتی سوق دهیم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه رغبت در بین واحدهای تولیدی برای حضور و سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی بیشتر شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است