پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86425  | تاریخ خبر : 1397/03/23  | ساعت : 18:15

استاندار آذربایجان شرقی:

دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید پرچم‌داران کارآفرینی باشند


نصر: استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به اهمیت پژوهش و کارآفرینی و لزوم عملیاتی شدن آن در سطح دانشگاه‌های استان، گفت: دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باید پرچم‌داران پژوهش و کارآفرینی باشند و بعد از فارغ‌التحصیلی به دنبال کار اجرائی نباشند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مجید خدابخش روز چهارشنبه در در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با افزود: تعداد زیاد دانشگاه‌ها با عناوین مختلف در سطح استان و کشور یکی از معضلات اصلی است که باید در راستای حل آن بکوشیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های ما در هیچ دانشگاهی به صورت کاربردی نیست، ادامه داد: باید فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بتوانند بعد از ورود به عرصه جامعه کارآفرین و خلاق باشند و برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند.

خدابخش خاطرنشان کرد: باید با تاسیس شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و نوآوری و استفاده از جوانان مومن و متعهد زمینه‌های تبدیل علم به ثروت را در کشور مهیا سازیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه امروز دانشگاه های مطرح جهان در کنار توجه به علم، درآمدزایی را هدف گرفته اند، گفت: دانشگاه های استان نیز باید به سمت درآمدزایی سوق داده شوند.

وی افزود: باید توجه داشت دانشگاهی که منابع مالی آن از طریق دولت تامین شود در سطح دانشگاه نسل یک یعنی دانشگاه های صرفا' آموزشی می‌ ماند و نمی‌ تواند به عنوان یک دانشگاه نسل سوم یعنی دانشگاه کارآفرین عمل کند.

خدابخش افزود: می توان به کمک دانشگاه، مشکلات جامعه در حوزه های مختلف را بررسی و با ارایه راهکار مناسب و انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی هم کمک حال جامعه و دولت شد و هم از طریق فروش نتیجه تحقیق انجام شده، ایجاد درآمد کرد.

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه به صورت مستمر و با همکاری پارک علم و فناوری استان در صدد افزایش مراکز کارآفرینی دانشگاه هستیم، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود و برنامه ریزی انجام شده به سمت تاسیس مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان حرکت می‌کنیم تا بتوانیم آینده علمی و پژوهشی دانشگاه را تضمین کنیم.

بخشعلی معصومی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی منحصر به فرد این دانشگاه باعث تربیت فارغ التحصیلانی با سواد علمی بالا و خلاق و کارآفرین در سطح جامعه می شود، گفت: با توجه به توانمندی‌ها و داشتن اعضای هیات علمی توانمند، تولید علم جزو اولویت های اصلی ماست.

وی، راه اندازی مراکز کارآفرینی در سه مرکز و واحد دانشگاه در سطح استان را از جمله اقدامات دانشگاه پیام نور در راستای تولید علم بیان و اظهار کرد: وظیفه این مراکز استعدادیابی از سطح شهرستان‌ها و مراکز مختلف و مهارت آموزی و در نهایت تسهیل مسیر تبدیل علم به ثروت است.

وی ، گروه های مختلف علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر و معماری و کشاورزی را از رشته های اولویت دار دانشگاه پیام نور برشمرد و با تاکید بر لزوم ارتباط دانشگاه با صنعت، گفت: با توجه به گستره دانشگاه پیام نور در سطح شهرستان‌ها و صنعتی بودن استان می توان تعامل و ارتباط گسترده و مناسبی بین این دو مرکز برقرار کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است