پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86397  | تاریخ خبر : 1397/03/23  | ساعت : 10:47

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

صادرات ۸۰ میلیون دلاری توسط خوشه‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی


نصر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: با حمایت مسوولان استانی و سازمان شهرک‌های صنایع کوچک و بزرگ صادرات در سال ۹۶ به ۲۳۷میلیون دلار رسید که ۸۰ میلیون دلار آن از طریق خوشه‌های صنعتی انجام شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، سیدمرتضی نیرومند اسکویی اظهار کرد: خوشه‌های صنعتی فعالیت همگن اقتصادی تولیدی است که در یک منطقه خاص وجود دارد و فعالیت می‌کنند.

وی افزود: خوشه‌های صنعتی فرصت‌ها و تهدیدهای برابری دارد به طوریکه وقتی دولت تصمیمی اتخاذ می‌کند برای تمام آنها یک فرصت و تهدید ایجاد می‌شود و به تبع آن فعالیت خوشه‌ها روی هم تاثیر دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با اشاره به ۳۸ خوشه صنعتی در استان ابراز کرد: خوشه‌هایی از قبیل قطعات خودرو، مبلمان، آجیل و خشکبار تبریز، کشمش ملکان، بناب و مراغه از جمله خوشه‌های فعال استان هستند.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی براینکه صنایع کوچک و متوسط در متن جامعه بوده و باعث اشتغال‌زایی می‌شوند، افزود: با توجه به سیاست‌گذاری انجام شده در راستای حمایت از خوشه‌های صنعتی، افزایش یک درصد بودجه به شهرک‌های صنعتی را پنج درصد رسانده‌ایم.

نیرومند، صادرات ۹۰ میلیون دلاری صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۵ را مورد اشاره قرار داد و گفت: با حمایت مسوولان استانی و سازمان شهرک‌های صنایع کوچک و بزرگ صادرات در سال ۹۶ به ۲۳۷میلیون دلار رسید که ۸۰ میلیون دلار آن از طریق خوشه‌های صنعتی انجام شده است.

وی تصریح کرد: با حمایت استانداری آذربایجان‌شرقی و فعالیت بخش خصوصی، رتبه اول صادرات از طریق خوشه‌های صنعتی در کشور را کسب کرده‌ایم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است