پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86268  | تاریخ خبر : 1397/03/20  | ساعت : 12:57

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

دولت با تنفس مصنوعی در صدد زنده نگهداشتن برجام است! / پیمان FATF تحریم‌های بیرون مرزها را به داخل کشور می‌‌کشاند


نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر در ادامه برجام صحبت از پیمان FATF است، گفت: این پیمان می‌گوید، اگر می‌خواهید با کشورهای خارجی معامله کنید و با بانک‌ها کار کنید، باید این پیمان را قبول کنید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، احمدعلیرضا بیگی اظهار کرد: ما نماینده مجلس بوده که با انتخاب مستقیم مردم به مجلس جهت نمایش اراده مردم رفته‌ایم.

وی افزود: در مجلس زمانی برجام را  در ۲۰ دقیقه  به تصویب رساندند که رئیس‌جمهور آن را دستاورد بزرگی نامید و خواسته بود برجام و دستاوردهایش در کتاب‌های درسی برای نسل‌های آتی ثبت شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خاطرنشان کرد: الان برجام و چهره واقعی این قرارداد ننگین بر همگان روشن شده و باید در کتاب‌های درسی آورده شود فقط با این تفاوت که درس عبرتی برای نسل‌های دیگر شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ادامه برجام صحبت از پیمان FATF است، توضیح داد: این پیمان می‌گوید اگر می‌خواهید با کشورهای خارجی معامله کنید و با بانک‌ها کار کنید، باید این پیمان را قبول کنید.

بیگی ادامه داد: FATF یا همان قانون مبارزه با حمایت‌های مالی از تروریست پیمانی است که غرب مدعی مبارزه با حامیان مالی تروریست‌ها از جمله داعش است، از این‌رو می‌خواهد تا  نظارت بانکی روی تمام نهادهای مالی ممالک عضو این پیمان را داشته باشد.

وی با تاکید به اینکه پیمان FATF روی حرف پیمانی به ظاهر خوب است ولی با دید عمیق می‌توان به اشتباه بودن آن پی برد، افزود: سوال ما از غرب این است که اگر خواستار مبارزه با حامیان مالی و پشتوانه‌های مالی تروریست‌ها هستید، آیا خودتان منافقانی که هزاران نفر را شهید کرده‌ و به صدام ملحق شده بودند را تروریست می‌دانید؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبق پیمان FATF غرب از ما سید حسن نصرالله و سردار قاسم سلیمانی را می‌خواهد، تصریح کرد: اروپا هر مسوول یا فردی که تحریم شده را جزو این پیمان می‌داند و از آنجایی که سردار سلیمانی و یا سپاه پاسداران و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران جزو تحریم‌ها هستند با تصویب این پیمان نباید بانک‌ها به این افراد و مجموعه تحریم‌شده خدمات ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه قبلاً تحریم‌ها بیرون مرزها بود و با تصویب پیمان FATF به داخل مرزها کشانده می‌شود،گفت: وقتی رئیس‌جمهور آمریکا صراحتاً اعلام می‌کند که تحریمی بی‌سابقه در تاریخ علیه ایران خواهد داشت پس کدام عقل سلیمی قبول می‌کند تا این پیمان را تصویب کند.

نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه در مجلس یک تفکری حاکم است که ادعا می‌کنند برای رونق و پیشرفت باید با دنیا در ارتباط باشند و یکی از این ارتباطات تصویب پیمان FATF است و اصلاً به عمق و باطن تعریف از تروریست این پیمان توجهی ندارند.

وی ادامه داد: مجلس پیمان FATF را یک‌شنبه ( امروز) در دستور کار خود قرار خواهد داد و بنده نیز جزو مخالفان سرسخت این پیمان هستم و در صورت تصویب این پیمان به گمانم همانند نمایندگان مخالف تصویب برجام باید در گوشه‌ای از مجلس به  گریه و زاری بپردازیم چراکه ما فقط هر کدام یک رأی داریم.

بیگی متذکر شد: در صورت تصویب پیمان FATF یا باید این ننگ را قبول کرده و گریه و زاری کنیم و سپس در مصاحبه‌ها به مردم اعلام کنیم که قدرتمان نرسید و یا اینکه برای ثبت در تاریخ مبنی بر اینکه به عنوان نمایندگان مردم نمی‌خواهیم نهادهای مالی تحت سیطره قرار گیرد مجلس را ترک کنیم تا جلسه از رسمیت بیافتد.

وی افزود: شاید با ترک مجلس برخی‌ها بگویند که اختلال در نهاد جمهوری اسلامی ایجاد کردیم ولی اگر بناست که نهاد جمهوری اسلامی این خفت و ننگ را تحمیل کند چه بهتر که سزایش همین ترک مجلس شورای اسلامی باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید به اینکه پیمان FATF یک پیمانی ننگین‌تر از برجام است، تصریح کرد: به عنوان نماینده مجلس وظیفه آگاه‌سازی مردم را دارم و معتقدم هر تصمیمی گرفته می‌شود باید با تصمیم خود مردم باشد و مردم بگویند که راضی به این پیمان هستند یا نه.

کشتی برجام غرق شده است/ دولت با تنفس مصنوعی در صدد زنده نگهداشتن برجام است!

بیگی گفت: در حال حاضر دو تفکر در کشور رودرو و مقابل هم قرار گرفته است، تفکر اول که متکی به انقلاب و ریشه‌های انقلاب اسلامی و ریشه در باورها و اعتقادهای ما دارد که باعث شده است جمهوری اسلامی در مقابل استکبار جهانی قد علم کرده و عزت خود را در عرصه خاورمیانه به رخ جهانیان بکشد‌.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو افزود: امروز جهان به نابودی داعش توسط ایران اذعان می‌کند، چندی پیش ترامپ در مناظره انتخاباتی خود با خانم کلینتون به وی گفت که داعش را شما ایجاد کردید و این سگ وحشی را به جان جهانیان انداختید، این بهترین دلیل اثبات ایجاد داعش توسط آمریکاست. این داعش را با همان باورهای خود نابور کرده‌ایم.

بیگی اظهار داشت: ما امنیت کشور را با معاهده‌های بین‌المللی ایجاد نکرده‌ایم با قدرت نرم و داشته‌های خود این امنیت را برقرار کرده‌ایم و آثار انقلاب اسلامی را تا ساحل مدیترانه بسط داده‌ایم.

وی گفت: تفکر دیگری که در کشور حاکم است که معتقد است اگر بنا باشد در زندگی مردم ایران اتفاق یا تغییری بیافتد لازمه آن کرامت و لطف غرب و آمریکا به ایران است. این تفکر معتقد به ارتباط با کدخدای جهان و داد و ستد با اوست.اعتبار پاسپورت ایرانی، تهیه دارو، چرخش زندگی و سانتریفیوژها وابسته به داد و ستد دو طرفه است.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطرنشان ساخت: آنها معتقدند قدر ما در مقابل  آمریکا و غرب ناچیز است، مصداق بارز آن نیز اظهارات آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دانشگاه تهران در خصوص قدرت موشکی آمریکاست.

بیگی با بیان اینکه اساس جمهوری اسلامی ایران آراء و نظر مردم است، افزود: بر این اساس این تفکر دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و خواستار عملی کردن آن شدند. رهبر معظم انقلاب در انتخابات ۹۲ و مطرح شدن این موضوع شعار نرمش قهرمانانه را مطرح کردند و چندین بار در خصوص این معاهده بین‌المللی به دولتمردان تذکر دادند و گفتند من به این معاهده خوشبین نیستم! ولی متاسفانه در این معاهده بین‌المللی ساده‌ترین اصول یک قرارداد که حتی در معامله یک ساختمان در نظر گرفته می‌شود رعایت نشد!

این نماینده مجلس در ادامه گفت: تمام امکانات هسته‌ای را تعطیل کردیم بدون اینکه تعهدات طرف مقابل عملی شود، نتیجه هم این شد که ترامپ یک طرفه از برجام خارج شد و در حال حاضر دست به دامان اروپا شده ایم و خواستار عدم خروج آنها از برجام هستیم!

بیگی گفت: اساساً وقتی ترامپ اعلام کرد از معاهده خارج شده است اطمینان داشت که ایران از آن خارج نخواهد شد و نمونه آن  نیز اظهارات رئیس جمهور کشورمان است که با وجود خروج آمریکا از برجام، بر عدم خروج ایران از برجام تاکید کرد‌.

دولت با شوک الکتریکی و تنفس مصنوعی در صدد زنده نگهداشتن برجام است

بیگی با اعلام اینکه کشتی برجام غرق شده است،گفت: دولت با شوک الکتریکی و تنفس مصنوعی در صدد زنده نگهداشتن برجام است و در این راستا دست به دامان کشورهای غربی شده، حتی زمانی که آمریکا در پیمان بود به تعهدات خود عمل نکرده، چه برسد به زمانی که از برجام خارج شده باشد!

وی ادامه داد: تفکر اولی در عرصه خاورمیانه و جهان موفق عمل کرده ولی تفکر دوم در اداره کشور عاجز مانده است. در حال حاضر به دنبال پیدا کردن مقصر و نمک‌پاشی به زخم مردم نیستیم، باید به فکر نجات کشور و وحدت ملی حول محور ولایت باشیم. کسانی که خواب‌های آشفته برای انقلاب دیده‌اند، بدانند انقلاب اسلامی همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو تاکید کرد: دولت‌ها می‌آیند و می‌روند و عامل پیروزی و ثبات انقلاب اسلامی ستون رهبری است‌، دشمنان در صدد آسیب رساندن به این ستون هستند و سعی دارند با دادن آدرس غلط به مردم ناکارآمدی دولت‌ها در عرصه‌های مختلف از جمله آشفتگی اقتصادی مملکت و بیکاری جوانان را به ناکارآمدی فرمول‌های انقلاب ربط دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است