پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86264  | تاریخ خبر : 1397/03/20  | ساعت : 12:25

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در صحن شورای شهر تبریز:

بدهی های دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مرز 750 میلیارد تومان گذشت!


نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بدهی های دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مرز 750 میلیارد تومان گذشت!

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد حسین صومی صبح امروز با حضور در صحن علنی شورا به همراه جمعی از معاونین و مسئولان این دانشگاه به مناسبت روز اهدای اعضا با ارائه گزارشی از وضعیت رشد دانشگاه علوم پزشکی نسبت به سال های گذشته با بیان اینکه این دانشگاه را آذرماه سال ۹۲ با ۱۹۶ میلیار تومان کسری تحویل گرفته بود، گفت: متاسفانه تا امروز مقدار بدهی بیمه ها به دانشگاه مبلغ ۸۵۰ میلیارد تومان رسیده است و این موضوع سبب شده است، دانشگاه علوم پزشکی زیر بار بدهی ۷۵۰ میلیارد تومانی برود.

وی با اشاره به اینکه فقیرترین شهر از لحاظ سرانه خانه های سلامت در کشور ، تبریز است اذعان داشت: ۱۲۰ مرکز سلامت و ۳۰۰ خانه بهداشت در استان در راستای حل این مشکل احداث شده است همچنین ۲۲ مرکز در حال احداث بوده و در تلاش هستیم با مساعدت شهرداری ۱۰ مرکز دیگر در تبریز احداث شود.

وی با بیان اینکه در این سال ها ۱۰۰۰ میلیارد تومان ۳۰۰ هزار متر مربع کار عمرانی تحویل داده‌ایم، اظهار داشت:۱۵۰ هزار متر مربع نیز تا پایان سال به مردم استان تقدیم می‌شود، اما هنوز درباره تجهیزات، با مشکلات متعدد مواجه هستیم که نیاز دارد همه نهادها از جمله شورای شهر و شهرداری ما را مساعدت کنند.

صومی با اشاره به احداث بیمارستان‌های جدید در تبریز، عنوان کرد: اورژانس بیمارستان یک‌هزار تخت خوابی تبریز در حال تکمیل بوده و بیمارستان ۷۲۳ تخت خوابی نیز در آستانه‌ی شروع قرار دارد، همچنین به دنبال دریافت مجوز احداث بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در شمال غرب تبریز هستیم.

وی ادامه داد:  با احداث این بیمارستان در تلاش هستیم نیاز های بهداشتی و درمانی شمال‌غرب تبریز را پاسخگو باشیم ولی در این راستا نیازمند کمک شهرداری هستیم از این رو درخواست دارم زمینی ۱۰هکتاری در این منطقه برای احداث بیمارستان تخصیص داده شود تا بتوانیم مجموعه نیاز های پزشکی شهر را برای ۵۰ سال آینده حل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به نوسازی اورژانس بیمارستان های سطح شهر ، ادامه داد: تاکنون ۵۶ میلیارد تومان برای خرید آمبولانس  و ۱۱۰ میلیارد تومان تجهیزات و دستگاه های پیشرفته هزینه شد ولی هنوز کسری داریم.

وی با اشاره به طراحی پارکینگ برای ۲۵۰۰ خودرو در بیمارستان امام رضا (ع)، خاطرنشان کرد: با احداث این پارکینگ از ترافیک خیابان‌های اطراف بیمارستان کاسته می‌شود.

وی افزود: به لحاظ پوشش خدمات دیالیز از استاندارد های دنیا بالاتر هستیم و امروز به جایی رسیده این که به اعضاء هر چهار مریض یک دستگاه وجود است.

وی با ابراز خوشحالی از اینکه هر ۱۲ عمل پیوند عضوی که بعد از عید انجام پذیرفته با موفقیت بود، گفت: هشت پیوند کلیه، سه پیوند کبد و یک پیوند قلب در سال جاری در تبریز انجام شده است و این یعنی اهدای عضو و پیوند اعضا امید دادن است.

وی با بیان اینکه ۷۰ تخت از ۲۰۰ تخت این مرکز مختص پیوند، گفت: این مرکز یکی از مهمترین و مجهزترین بخش‌های پیوند کشور به شمار می‌رود.

صومی بیان کرد: پیوند کلیه در حال گسترش است و همچنین از سال ۹۴ تاکنون ۶۰ مورد پیوند مغز استخوان در تبریز اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در پیوند کبد نیز دچار مشکل بودیم ولی خوشبختانه امروز از این مشکلات عبور کرده ایم، گفت: اولین بیمار پیوند قلب تبریز نیز دیروز از بیمارستان مرخص شده است.

این گزارش می افزاید، در ادامه جلسه، حجت پورفتحی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز  گفت: ضرورت دارد فرهنگ اهدای عضو در استان نهادینه شود که  شهرداری و شورا باید برای تبلیغات در این راستا کمک کند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۰۳ نفر در استان مرگ مغزی شدند که تنها خانواده 11 نفر از آن‌ها به اهدای عضو رضایت دادند؛ این در حالیست که اعضای یک فرد می‌تواند به هشت نفر جان تازه بخشد.

این گزارش حاکی است، شکور اکبرنژاد رئیس شورای شهر تبریز در پاسخ به سخنان این دو مسئول، گفت: شهرداری و شورا هر گونه حمایت لازم را برای ارتقای سلامت جامعه و نهادینه کردن فرهنگ اهدای عضو انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است