پربازدیدترین ها
کد خبر :   86104  | تاریخ خبر : 1397/03/13  | ساعت : 17:44

معاون دانشجوئی و فرهنگی موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) خبرداد:

ضرورت تربیت دانشجوی کارآفرین برای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم


نصر: معاون دانشجوئی و فرهنگی موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) ایجاد رشته های جدید در این موسسه آموزش عالی را در جهت حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم دانست

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محسن آقازاده، هدف گذاری این موسسه آموزش عالی را تربیت دانشجوی کارآفرین بیان نمود و ایجاد دفتر توانمند سازی در داخل موسسه را نیز در همین راستا عنوان کرد. ایشان اهداف دفتر توانمند سازی دانشجویان را در سه محور اصلی بیان داشت که این سه محور عبارتند از : توانمند سازی دانشجویان در بحث مهارتهای زندگی اعم از ارتباط موثر، تصمیم گیری، خودآگاهی و ....، رشد آگاهی دانشجویان در حوزه های مرتبط با فضای کسب و کار اعم از بهبود فضای کسب و کار، کارآفرینی، آموزش عملی نرم افزارهای مرتبط با رشته تحصیلی و ... و در نهایت توانمند سازی دانشجویان در بخش تولید مقاله های علمی و شرکت در طرحهای پژوهشی با آموزش روشهای نوین و پیشرفته روش تحقیق و شیوه های مقاله نویسی.

آقازاده، جهت دهی پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان را در جهت کارآفرینی و نیازهای واقعی بازار و صنایع کوچک و بزرگ کشور و بالاخص استان آذربایجانشرقی بیان کرد.

ایشان ایجاد و توسعه رشته های جدید دانشگاهی این موسسه آموزش عالی را صرفا در نیل به کاربردی تر نمودن رشته ها اعلام و نیاز ضروری ایجاد دانشگاههای نسل سوم که این موسسه آموزش عالی برای آن هدف گذاری کرده است را در تربیت دانشجوی کار آفرین بیان کرد.

لازم به ذکر است موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) با قریب به 22 سال فعالیت در عرصه دانشگاهی  و با داشتن حدود 8000 نفر دانش آموخته در مقاطع مختلف دانشگاهی اعم از کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و با وجود 47 رشته / مقطع  تحصیلی یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی شمالغرب کشور محسوب می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است