پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   85304  | تاریخ خبر : 1397/02/27  | ساعت : 02:24

گزارش نصر از آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر دانشجویی «پودس» ؛

پودس سیزدهم در تبریز برترین هایش را شناخت


نصر: آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر دانشجویی «پودس» به همت کانون نمایش دانشکده هنرهای نمایشی دانشگاه نبی اکرم (ص)، در  مجتمع فرهنگی، هنری 29 بهمن تبریز برگزار و با معرفی آثار و هنرمندان برتر به کار خود پایان داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر،سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر دانشجویی «پودس» از23  تا 26 اردیبهشت ماه برگزار شد و اهداف و رویکرد این جشنواره استانی ، حمایت و شناساندن نمایشنامه نویسان جوان بومی و کشوری ، آشنایی با هنر نمایشنامه خوانی با رویکرد به بسط و گسترش نمایشنامه خوانی، آشنایی با آثار فاخر ایرانی و خارجی و نمایشنامه نویسان بود.

این گزارش حاکی است؛ سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر دانشجویی «پودس» در پنج بخش (صحنه ای، نمایشنامه خوانی، نمایش رادیویی، پوستر و عکس تئاتر) برگزار شد.

عبدالحسین لاله مدیر گروه رشته نمایش دانشگاه نبی اکرم تبریز در آئین اختتام این جشنواره با بیان اینکه  تمام این فرصت ها و پیشرفت ها در سایه تلاش بزرگانی حاصل شد که امروز در کنار ما نیستند گفت: تک تک ما وظیفه داریم با حفظ حرمت و شان این هنر کهن نتیجه تلاش های بزرگان این عرصه تئاتر کشور تبریز را ارج نهیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه نبی اکرم قدم های موثری در استعدادیابی، تربیت هنرمندان جوان و همچنین معرفی و توسعه تئاتر منطقه برداشته است ، افزود: برگزاری سیزده دوره پیاپی جشنواره پودس حاکی از اهمیت و عملکرد موفق این جشنواره است و همچنین برای ثبت ملی این جشنواره و برگزاری آن به صورت کشوری قدم هایی را برداشته ایم.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره به صورت ملی قدمی برای  تبدیل تبریز به دومین قطب تئاتر و سینمایی کشور است، تشریح کرد:تبریز این قدرت را مدیون بزرگانی است که در بین ما نیستند و در سایه تلاش هایی که همه کردند.

لاله ادامه داد: کسانی  که در این جشنواره جایزه نگرفتند ناامید و مایوس نباشند، هنرمند واقعی برای جشنواره و جایزه گرفتن کار نمی کند بلکه بزرگترین خواسته یک هنرمند بیان صحیح مفاهیم و همراه شدن با مخاطب است.

رسول ایرانژاد، دبیر اجرایی سیزدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس، در آئین اختتام این جشنواره، گفت: تشکر می کنم از کسانی که جشنواره پودس را طی 13 سال برگزار کرده و امروز این راه را به ما سپردند.

وی با ابراز احساس خود در دوران برگزاری این جشنواره گفت: ما برای این جشنواره اشک ریختیم، تلاش و با زحمت های گروه  به اینجا رسیدایم و امیدواریم این راه در سال های بعد نیز ادامه داشته باشد.
دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر دانشجویی پودس، گفت: برای اولین بار امسالبخش طراحی پوستر و عکس تئاتر به برنامه های جشنواره پودس اضافه شد و امیدواریم سالهای آینده با حضور و کمک اساتید بتوانیم بهتر و قدرتمندتر این راه را ادامه دهیم.

در ادامه این مراسم، برگزیدگان سیزدهمین جشنواره استانی تئاتر دانشجویی پودس معرفی شدند:

بخش نمایشنامه خوانی:

حسین سعیدی، نمایش «قضیه متران پاژ»

 

- بازیگری زن :
مقام نخست: صبا شهاب برای نمایش های «سگ ها مادرت را می خورند»

بازیگری مرد:

مقام نخست:علی مجید پور برای نمایش  «درستکارترین قاتل دنیا»

بخش کارگردانی:

مقام نخست: الناز ثابت ایمانی برای نمایش «بیژن و منیژه»

 

- پوستر :

نمایش «مجرد ها» با طراحی سهند ایزد پناه

 

- بخش نمایشنامه نویسی:
جایزه اصلی به میثم فرهمندیان برای نمایش سگ ها مادرت را می خورند اختصاص یافت

-بخش نمایش رادیویی
محمدرضا فارابی برای نمایش "درس"
-بخش عکس تئاتر
رتبه نخست: محمد حسین عبداله زاده

گفتنی است: رتبه اول آرای تماشاگران را نمایشنامه خوانی «مجرد ها» کسب کرد و  طبق نظر هیئت داوران نمایشنامه نویسی «بیژن و منیژه» اثر برگزیده جشنواره معرفی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

سلام. وقت بخیر. جسارتا بهترین کارگردانی نمایشنامه خوانی به جواد صفری برای نمایش آشفتگی رسید و در متن خبر اشتباه درج شده است. حسین سعیدی، اکت خوان قضیه ی متران پاژ در دوره ی قبلی جشنواره بود و به اشتباه به عنوان برگزیده ی نمایشنامه خوانی درج کردین.
00:48:51 1397/02/28
میلاد
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است